ولوو اشاره می‌کند که سدان‌ها و واگن‌های الکتریکی می‌توانند پس از شاسی‌بلندها بیایند


چندین دهه پیش، وقتی در مورد خودروی ولوو صحبت می کنید، به یک سدان یا واگن نگاه می کنید. با این حال، با شروع عصر برق‌سازی، فشار خودروهای الکتریکی ولوو منحصراً شامل SUV‌ها می‌شود. با این حال، به گفته مدیر عامل جیم روآن، این می تواند در سال های آینده تغییر کند، اما شرایطی وجود خواهد داشت که باید برآورده شوند.

ولوو EX90 جدیدترین خودروی شاسی بلند الکتریکی است که از برند سوئدی متعلق به جیلی تولید می شود. این سومین EV است، پس از C40 Recharge و XC40 Recharge با شکل معمولی. چهارمین شاسی بلند الکتریکی کوچکتر نیز وجود خواهد داشت که در جریان رونمایی از EX90 که اخیراً رونمایی شده بود، مورد توجه قرار گرفت. در سال 2023 برای اولین بار عرضه خواهد شد.

پس از آن، مشخص نیست که آیا خودروی الکتریکی بعدی ولوو یک SUV دیگر خواهد بود یا خیر. با این حال، مدیر عامل جیم روآن در مصاحبه ای با او نکاتی را ارائه کرد اتوموبیل. وقتی از روآن پرسیده شد که آیا خودروهای سدان و واگن در آینده الکتریکی ولوو نقشی خواهند داشت یا خیر، روآن پاسخ مبهمی داد و گفت که آنها در تلاش هستند تا نیازهای مختلف مشتریان را در خودروها جلب کنند.

با این حال، روآن درهای مصاحبه را به روی امکان خودروهای سدان و واگن الکتریکی باز می کند.

“استراتژی ما این است که سختگیر باشیم. ما مراقب جمعیتی هستیم که فکر می کنیم منطقی است. آنچه را که در آینده می آید کنایه زده ایم و قبلاً اعلام کرده بودیم که یک SUV کوچکتر تولید خواهیم کرد. سپس فرمت های مختلف، سالن ها و املاک یا هر چیز دیگری: وقتی به آن رسیدیم به آن خواهیم رسید.” اتوموبیل.

روون همچنین به قیمت گذاری در عصر خودروهای الکتریکی اشاره کرد. خوشبختانه، به اشتراک گذاری پلت فرم و فناوری بین خودروهای برقی نقش بزرگی در کاهش هزینه ها دارد.

روون گفت: “شما باید به برابری قیمت بین ICE و BEV برسید. هیچ صنعتی نمی تواند برای مدت طولانی به یارانه ها متکی باشد. شما باید مطمئن شوید که می توانید مقایسه کنید.” اتوموبیل.

شایان ذکر است، شاسی بلند پرچمدار Volvo EX90 بر روی پلت فرم جدید SPA2 ساخته شده است. SUV کوچکتر اعلام شده الکتریکی از معماری Sustainable Experience Architecture (SEA) استفاده خواهد کرد، یک پلتفرم مدولار که توسط ولوو و جیلی در حال توسعه است.منبع