ولوو اشاره می‌کند که سدان‌ها و واگن‌های الکتریکی می‌توانند پس از شاسی‌بلندها بیایند

چندین دهه پیش، وقتی در مورد خودروی ولوو صحبت می کنید، به یک سدان یا واگن نگاه می کنید. با این حال، با شروع عصر برق‌سازی، فشار خودروهای الکتریکی ولوو منحصراً شامل SUV‌ها می‌شود. با این حال، به گفته مدیر عامل جیم روآن، این می تواند در سال های آینده تغییر کند، اما شرایطی وجود خواهد داشت که باید برآورده شوند.

“استراتژی ما این است که سختگیر باشیم. ما مراقب جمعیتی هستیم که فکر می کنیم منطقی است. آنچه را که در آینده می آید کنایه زده ایم و قبلاً اعلام کرده بودیم که یک SUV کوچکتر تولید خواهیم کرد. سپس فرمت های مختلف، سالن ها و املاک یا هر چیز دیگری: وقتی به آن رسیدیم به آن خواهیم رسید.” اتوموبیل.منبع

روون گفت: “شما باید به برابری قیمت بین ICE و BEV برسید. هیچ صنعتی نمی تواند برای مدت طولانی به یارانه ها متکی باشد. شما باید مطمئن شوید که می توانید مقایسه کنید.” اتوموبیل.

ولوو EX90 جدیدترین خودروی شاسی بلند الکتریکی است که از برند سوئدی متعلق به جیلی تولید می شود. این سومین EV است، پس از C40 Recharge و XC40 Recharge با شکل معمولی. چهارمین شاسی بلند الکتریکی کوچکتر نیز وجود خواهد داشت که در جریان رونمایی از EX90 که اخیراً رونمایی شده بود، مورد توجه قرار گرفت. در سال 2023 برای اولین بار عرضه خواهد شد.