ولوو EX90 از رادار برای تشخیص کودکان و حیوانات خانگی رها شده در داخل شاسی بلند استفاده می کند

این سیستم زمانی فعال می شود که راننده سعی می کند درها را قفل کند و حرکت خودرو را بررسی می کند. به گفته ولوو، رادار به اندازه کافی حساس است که حرکات زیر میلی متری را تشخیص دهد، مانند تنفس کم عمق یک کودک نوپا در خواب. اگر سیستم حرکت را تشخیص دهد، اجازه قفل شدن خودرو را نمی دهد. در عوض، یک پیام در صفحه کنسول مرکزی به راننده هشدار می دهد که خودرو را برای سرنشینان بررسی کند. اگر مسافران یا حیوانات خانگی در ماشین باقی بمانند، سیستم کنترل آب و هوا EX90 تا زمانی که شارژ کافی در باتری وجود داشته باشد می تواند کار کند.

سیستم راداری جدید در کنار چندین فناوری دیگر که ولوو در EX90 معرفی خواهد کرد، کار خواهد کرد. در قسمت بیرونی، EX90 دارای 16 حسگر اولتراسونیک، هشت دوربین و پنج رادار است. در داخل، ولوو دوربین‌ها و حسگرها را روی راننده آموزش می‌دهد تا هوشیاری آن‌ها را تشخیص دهد و اطمینان حاصل کند که راننده با خیال راحت خودرو را هدایت می‌کند. اگر سیستم درایوری را تشخیص دهد که پاسخگو نیست، سیستم EX90 را متوقف کرده و درخواست کمک می کند.

Volve EX90 Driver Understanding Tech

ولوو کراس اوور جدید را به عنوان وسیله نقلیه ای که راننده و محیط اطراف را درک می کند، در نظر گرفته است. سیستم رادار داخلی جدید، که یک ویژگی استاندارد در EX90 خواهد بود و در مدل‌های آینده ولوو در دسترس خواهد بود، حسگرها را در سرتاسر کابین از جمله صندوق عقب، قرار دادن آنها در کنسول سقفی، لامپ‌های مطالعه و سایر قسمت‌ها برای ارائه کابین کامل ادغام می‌کند. پوشش.