پتنت ریل تخت جمع شونده فورد می تواند به طور جدی مفید باشد


خودروسازان عاشق ثبت اختراع ابزارهای عجیب و غریب همیشه فقط به خاطر محافظت از ایده های عجیب و غریب هستند، اما پتنت اخیر فورد به نظر یک لوازم جانبی واقعاً خوب است. آبی بیضی فکر می کند قرار دادن ریل های جمع شونده در کناره های تخت کامیون، ایمن کردن و بارگیری محموله را بسیار آسان تر می کند.

این سیستم به روشی ساده کار می کند. محرک های خطی که قادر به بلند کردن وزن 1320 پوند هستند، روی ریل های سنگین نصب می شوند که در دو طرف تخت قرار می گیرند. با کمک یک کنترلر، می توان آنها را به دلخواه بلند و بلند کرد. توری را روی ریل ها بکشید و آنها را روی محموله های حجیم پایین بیاورید تا آن را در پشت محکم کنید. هر چند فورد آن را فراتر از آن می برد.

از آنجایی که محرک ها بسیار قوی هستند، می توان از آنها به عنوان نوعی جرثقیل با کمک اتصال دیگری استفاده کرد که از یکی از ریل ها به ناحیه پشت کامیون می چرخد. این بازو دارای یک کابل در انتهای آن است که می توان آن را به بارهای سنگین متصل کرد. با بالا بردن نرده های تخت، می توان وسیله سنگین را بلند کرد و سپس به داخل تخت تاب داد. خیلی باهوشه

سند ثبت اختراع فورد در سال 2021 ثبت شد اما تنها چند روز پیش منتشر شد. به عبارت دیگر، این امکان وجود دارد که خودروساز مدتی است که آن را توسعه داده است، اگر اصلاً آن را توسعه دهد. همانطور که قبلاً ذکر شد، فورد ممکن است فقط از دنبال کردن این ایده به جای ساختن آن در کامیون‌های آینده توسط دیگران جلوگیری کند.

خودروساز Dearborn نیز اغلب این نوع گیزمو را ثبت می کند. در گذشته، این پتنت همه چیز را از اکسل های پیچ و مهره ای که خودرو را به شش چرخ تبدیل می کند تا سیستمی برای راندن کامیون در حالت ایستاده به ثبت رسانده است. به عبارت دیگر، گاهی اوقات سخت است که بگوییم چه چیزی به زودی در راه است، و چه چیزی است که شرکت می‌خواهد از آن محافظت کند.منبع