کادیلاک جدید Optiq کوچکترین خودروی الکتریکی این برند است


کادیلاک به تدریج مجموعه کاملی از SUV های الکتریکی را عرضه می کند. با Lyriq شروع شد و به دنبال آن Escalade IQ – و سدان خیره کننده Celestiq را فراموش نکنید. اکنون چهارمین خودروی الکتریکی به مجموعه کادیلاک می‌پیوندد و همانطور که انتظار می‌رفت، از همان ساختار نام‌گذاری نامناسب «iq» استفاده می‌کند. با کادیلاک Optiq جدید آشنا شوید.

Optiq کوچکترین خودروی الکتریکی این برند خواهد بود و به عنوان نقطه ورود به محصولات الکتریکی کادیلاک عمل می کند. این خودرو از بسیاری از همان نشانه های بصری موجود در Lyriq و Celstiq استفاده می کند، مانند عناصر روشنایی آبشار در جلو و چراغ های عقب تقسیم شده در عقب. اما در غیر این صورت جزئیات بسیار باریک هستند.

SUV الکتریکی کادیلاک Optiq

خبر خوب این است که سایر شاسی بلندهای جنرال موتورز با موتور Ultium ممکن است به ما در مورد برخی از مشخصات خاص اشاره کنند. از نظر ابعاد، کادیلاک اپتیک باید به اندازه شورولت اکوئینوکس EV باشد. این SUV دارای فاصله بین دو محور 116.3 اینچ و طول کل 190.4 اینچ است که تقریباً اندازه آن را با XT5 گازسوز برابر می کند. بنابراین این فقط یک XT4 الکتریکی نخواهد بود.

از آنجایی که Cadilac Optiq از پلت فرم باتری Ultium جنرال موتورز استفاده می کند، باید عملکرد، برد و شارژدهی مشابه Equinox داشته باشد. شِوی تا 300 مایل برد دارد و در دو پیکربندی جلو و چهار چرخ متحرک عرضه می شود. و بسته به اینکه چگونه آن را مشخص کنید، Equinox EV 210 اسب بخار یا 290 اسب بخار قدرت ارائه می دهد.

البته تا زمانی که به جزئیات نهایی دست یابیم، همه اینها فقط حدس و گمان است. ما تا سال آینده چیز بیشتری در مورد Optiq جدید نمی دانیم.منبع