کوروت ZR1 جدید تاریخ عرضه دارد


این مسیر طولانی برای طرفداران کوروت بوده است، اما بهترین “Vette” به زودی رسمی خواهد شد. شورلت تاریخ معرفی ZR1 جدید را اعلام کرد و با انتشار این مقاله تنها یک ماه دیگر فاصله داریم. تاریخ را برای 25 جولای ذخیره کنید.

در آن روز چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟ در حالی که هنوز هیچ چیز رسمی نیست، ZR1 جدید باید قدرتمندترین کوروت تولیدی از همه آنها باشد. شایعات به چیزی نزدیک به 800 اسب بخار اشاره می کنند که به راحتی نسل قبلی ZR1 را تحت الشعاع قرار می دهد. و در حالی که شورلت جزئیات موتور را تایید نکرده است، ویدئوهای جاسوسی و تیزرها بسیار اندک به تخیل باقی می ماند. به عنوان یادآوری، آخرین اطلاعیه Chevy یک کلیپ صوتی دیگر را به ما می دهد تا بزاق را از بین ببریم.

این پیشرانه 6.2 لیتری V-8 در Stingray نیست. به نظر می رسد مانند آسیاب 5.5 لیتری DOHC Z06 که با یک جفت توربوشارژر تغذیه می شود. فراتر از نت اگزوز، تیزر ویدیوی قبلی Chevy دارای یک تخم مرغ عید پاک بود که همه موتور دور بالا را تایید می کند. به سختی در میان دود، شکل یک کشتی موشکی را خواهید دید که آن را به عنوان LT6 Gemini V-8 Z06 شناسایی می کند. علاوه بر این، دود در نهایت دو دایره را تشکیل می دهد که ممکن است به عنوان یک جفت توربوشارژر تعبیر شود.

در Z06، این موتور 670 اسب بخار تنفس طبیعی و خطوط قرمز در 8600 RPM تولید می کند. هنوز بحث هایی در مورد اینکه آیا ZR1 به همین اندازه دور خواهد بود وجود دارد، با برخی شایعات می گویند که این موتور از میل لنگ متقاطع در مقابل میل لنگ صفحه تخت استفاده می کند. بدون ایجاد تغییرات مکانیکی دیگر به سادگی روی توربوشارژرها پیچ نمی شود، بنابراین هر آنچه مهندسان در انبار داشته باشند، موتور ZR1 احتمالاً نام LT7 را به دست خواهد آورد.

ZR1 مدت‌ها بود که پرچم‌دار عملکردی کوروت بود، اما همه چیز با موتور وسط C8 تغییر کرد و ممکن است تریم دیگری در راه باشد. شایعات در مورد کوروت زورا تمام چرخ متحرک از زمان معرفی نسل فعلی آن در سال 2019 منتشر شده است. گزارش فاش شده حاکی از آن است که از ZR1 پیروی خواهد کرد و موتور دو توربوشارژر را با کمک هیبریدی جفت می کند تا 1000 اسب بخار نیرو تولید کند. تا کنون، آن گزارش فاش شده در پیش بینی Z06، E-Ray و ZR1 درست بوده است.

در حال حاضر، همه نگاه ها به شورلت برای جشن بزرگ کوروت در 25 جولای است.منبع