کیا سورنتو، اسپورتیج از روی برد مداری که می تواند آتش بگیرد فراخوانی شد

بر اساس اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA)حدود 70000 دستگاه کیا سورنتو و اسپورتیج در فراخوان مذکور گنجانده شده است. بیش از 22000 دستگاه از آن دسته دسته یدک کش خود را به عنوان گزینه نصب شده در پورت (PIO) دارند. در همین حال، نزدیک به 49000 دستگاه لوازم جانبی را در نمایندگی نصب کردند.

با این حال، درمان هنوز در هر دو موقعیت در دست توسعه است. همچنین به دارندگان وسایل نقلیه توصیه می شود تا زمانی که مشکل حل نشده است، بیرون از ساختمان ها پارک کنند. کیا گفت که از قبل به فروشندگان توصیه شده است که فروش دسته یدک کش را متوقف کنند.

نیازی به گفتن نیست که تنها واحدهای سورنتو و اسپورتیج که دارای لوازم جانبی دسته یدک کش اصلی کیا هستند بخشی از فراخوان هستند.

کیا سورنتو پلاگین هیبریدی 2023

در حالی که مشابه فراخوان قبلی مربوط به هیوندای پالیسید و کیا تلوراید به نظر شبیه به نظر می رسید، لوازم جانبی مهاربند یدک کش که در این فراخوان اخیر شرکت داشت توسط یک شرکت متفاوت به ویژه توسط موبیس قطعات آمریکا عرضه شد.

شرکت کیا آمریکا فراخوان داوطلبانه ای از خودروهای خود را در ارتباط با خطر آتش سوزی دیگری صادر کرده است – آخرین مورد از مجموعه فراخوان های مرتبط با آتش سوزی در بین خودروهای گروه موتور هیوندای. این بار، نقص در ماژول مهار بکسل است که ممکن است در حین رانندگی آتش بگیرد یا احتراق خاموش باشد – شبیه به فراخوان قبلی هیوندای/کیا اما کمی متفاوت است.

برای سورنتو، واحدهای MY 2016 که در 27 اکتبر 2014 تولید شده بودند، تحت تأثیر قرار گرفتند، در حالی که مدل‌های جدیدتر، از جمله کیا سورنتو PHEV 2023، از این نقص مستثنی نیستند. از سوی دیگر، واحدهای اسپورتیج ساخته شده از 10 دسامبر 2015 تا 7 دسامبر 2021 را شامل می شود.