گرانش شفاف 2025 تا 440 مایل برد، قیمت اولیه زیر 80 هزار دلار را وعده می دهد


پس از سال ها پخش تیزر، Lucid سرانجام در روز پنجشنبه اولین شاسی بلند خود با نام Gravity را معرفی کرد. این خودروی تمام برقی حداکثر مسافت بیش از 440 مایل و قیمت اولیه زیر 80000 دلار را می دهد و انتظار می رود تولید آن در اواخر سال 2024 آغاز شود.

Lucid می گوید Gravity یک SUV الکتریکی لوکس و بدون سازش است. در داخل می‌توانید صندلی‌هایی برای حداکثر هفت نفر پیدا کنید یا با تا شدن ردیف‌های دوم و سوم، فضای ذخیره‌سازی بیش از 112 فوت مکعب در دسترس است. Gravity می تواند بیش از 1500 پوند محموله را تحمل کند و تا 6000 پوند را یدک بکشد. بدون تریلر پیوست، Lucid ادعا می کند که Gravity می تواند تنها در 3.5 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد.

LM23_Gravity_8R0A8704_cant_rail_dtl_B_srgb
LM23_E_Gravity-EPK_3q-rear_8R0A7599
LM23_E_Gravity-Airstream-profile_8R0A9131

این شتاب شبیه به خودروهای اسپورت به لطف پلتفرم جدیدی است که از پایه بر اساس معماری الکتریکی 900 ولتی این شرکت توسعه یافته است. Lucid بسته باتری را کوچک‌تر، سبک‌تر و پایدارتر توصیف می‌کند که می‌تواند تا 200 مایل برد را در 15 دقیقه اضافه کند. این موتور به موتورهای الکتریکی طراحی شده داخلی متصل است که شرکت ادعا می کند متراکم ترین موتورهایی هستند که در حال حاضر تولید می شوند.

Gravity می تواند در خارج از جاده نیز با سیستم تعلیق بادی اختیاری Lucid به نام Zero Gravity تحت تاثیر قرار دهد. به گفته این شرکت، بر اساس نیازهای مختلف زمین، می تواند به طور خودکار خود را بالا و پایین کند. برای کسانی که ترجیح می دهند ارتفاع سواری را به صورت دستی تنظیم کنند، این سیستم توانایی انجام این کار را ارائه می دهد.

لوسید در مورد فضای داخلی Gravity صحبت می کند و کابین را به عنوان یک تجربه “طراحی شده برای بدن و ذهن” توصیف می کند. برای این منظور، این شرکت قابلیتی به نام فضاهای شفاف را اضافه کرده است که با ضربه زدن به یک صفحه نمایش لمسی، “کابین را به یک واحه آرام تبدیل می کند و رانندگان را در فضای آرامش بخش مکان هایی مانند دریاچه تاهو یا درخت جاشوا غوطه ور می کند.” این که ماشین چگونه این کار را انجام می دهد در نسخه لوسید مشخص نشد. ما برای شفاف‌سازی با شرکت تماس گرفته‌ایم و پس از شنیدن پاسخ، این مقاله را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

مانند دیگر خودروهای لوسید، سدان ایر، داشبورد عمدتا از صفحه نمایش تشکیل شده است، با یک خوشه گیج غول پیکر 34 اینچی که طول سمت راننده و بخش مرکزی فضای رو به جلو را در بر می گیرد. در بالای کنسول میانی، “Pilot Panel” Lucid را خواهید دید که فقط یک نام زیبا برای صفحه نمایش دیگری است که مواردی مانند تنظیمات خودرو و آب و هوا را کنترل می کند.

LM23_Gravity-Interior_03_TAHOE-جلو کابین
LM23_Gravity-Interior_20_TAHOE-DE_console-detail
LM23_Gravity-Interior_04_YOSEMITE-front-cockpit-dash-UI

Gravity به وضوح بسیاری از طرح های طراحی بیرونی خود را از برادر و برادر خود به هوا گرفته است، با نمای جلو و عقب مشابه که شامل دماغه ای تیغه مانند با چراغ های جلوی تیز و نازک است. ما آن را به‌عنوان خوش‌تیپ توصیف می‌کنیم، و یک گام بسیار بالاتر از برخی از چیزهای بی‌جان و اغلب ناخوشایند که از دیگر تولیدکنندگان اصلی لوکس می‌آیند.

در حالی که اعداد حداکثر برد و قیمت شروع منتشر شده است، مشخص نیست که Gravity با بیشترین برد چقدر گران خواهد بود یا ارزان ترین Gravity چقدر برد خواهد داشت. اگر اعداد سدان ایر قابل قبول هستند، انتظار داشته باشید که Gravity زیر 80000 دلار به برد بالای 300 مایل دست یابد. و از دیدن Gravity 440 مایلی با قیمتی در محدوده شش رقمی تعجب نکنید.منبع