13 مک لارن F1 را به ارزش 280 میلیون دلار زیر یک سقف برای سی امین سالگرد ببینید

28 مه 1992. علاقه مندان هاردکور مک لارن بلافاصله آن تاریخ را به عنوان بزرگترین ابرخودروی دهه 1990 معرفی می کنند. البته ما در مورد مک لارن F1 صحبت می کنیم و فقط 106 دستگاه از سال 1992 تا پایان تولید در سال 1998 ساخته شد. داشتن 13 در یک مکان واقعاً چیز خاصی است.منبع

قطعاً اتومبیل‌ها جاذبه اصلی بودند، اما در این گردهمایی مجموعه‌ای از آیتم‌های مرتبط با F1 نیز وجود داشت. جالب توجه خاص یک جعبه ابزار تخصصی است که هر خریدار F1 دریافت کرده است. از آنجایی که مک لارن در دهه 1990 هیچ مرکز خدماتی نداشت، در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری در محل در محل مالک، این ابزار توسط مهندسان مک لارن استفاده می‌شد.

محتوای سوپراسپرت بیشتری را در جست و خیز درباره ماشین ها پادکست، در زیر موجود است.

این ویدئو ما را در این مجموعه می برد و در عین حال داستان های جالبی را در رابطه با برخی از خودروها ارائه می دهد. اولین مورد مربوط به یک ماشین جاده ای دو رنگ خاکستری/نقره ای است که به طور خاص برای بنیانگذار کلینیک Uneo در ژاپن ساخته شده است، شرکتی که حامی مالی GTR برنده Le Mans در سال 1995 بود. بنیانگذار می خواست ماشین مسابقه واقعی را بخرد، اما مک لارن در عوض یک ماشین جاده ای یک به یک با همان رنگ ها ساخت. یکی دیگر از خودروهای جاده ای فرمول 1 در ابتدا به مایکل آندرتی داده شد که برای مدت کوتاهی با مک لارن در فرمول 1 مسابقه داد و سپس میکا هاکینن جایگزین او شد.

جشن 30 سالگی F1 دلیلی برای یک مناسبت خاص است و موضوع این ویدیو از از طریق شیشه دیده می شود کانال یوتیوب. سازماندهی شده توسط درایور کلاسیک و Kiklo Spaces، این رویداد در 13 سپتامبر در بریتانیا برگزار شد و کمی از همه چیز از دنیای مک لارن F1 را به نمایش گذاشت. مطابق با درایور کلاسیک13 وسیله نقلیه بخشی از این جشن بودند که شامل 5 خودروی جاده ای، پنج خودروی مسابقه ای GTR و سه خودروی مسابقه ای Longtail بود که یکی از آنها نمونه اولیه بود.

F1 با موتور 6.1 لیتری V12 خود که از بی‌ام‌و ساخته شده است، 618 اسب بخار قدرت دارد، به راحتی عنوان سریع‌ترین خودروی تولیدی جهان با حداکثر سرعت 240 مایل در ساعت را به خود اختصاص داد. این رکورد تا سال 2005 که بوگاتی ویرون به سرعت 253 مایل در ساعت رسید، پابرجا بود، اما 30 سال پس از معرفی F1، هنوز هم جزو سریع‌ترین سوپراسپرت‌های قانونی جاده‌ای است که تا کنون ساخته شده است.