Ariel Nomad 2 Off-Roader دارای موتور Focus ST است


وقتی صحبت از اسباب‌بازی‌های آفرود به میان می‌آید، تعداد کمی بهتر از شرکت آریل موتور این کار را انجام می‌دهند. شرکت کوچک بریتانیایی متخصص در وسایل نقلیه به هر مکانی در حال انتقال Nomad ماجراجو به نسل دوم خود است. این واقعاً یک وسیله نقلیه کاملاً جدید است زیرا فقط سه قسمت از مدل قبلی خود منتقل شده است. تا کنون قابل توجه ترین تغییر در زیر کاپوت رخ داده است.

در حالی که Nomad اصلی از موتور 2.4 لیتری K24 هوندا با سوپرشارژر استفاده می کرد، مدل جدید به یک واحد 2.3 لیتری توربوشارژ از فورد فوکوس ST تغییر می کند. اکنون 305 اسب بخار قدرت و 382 پوند فوت گشتاور دارد. همانطور که با این ارقام خروجی می توانید متوجه شوید، این یک موتور استوک نیست زیرا آریل آسیاب چهار سیلندر هات هاچ را برای کالسکه جدید آفرود قانونی جاده تنظیم کرده است.

این نشان دهنده افزایش قدرت قابل توجه 70 اسب بخار و 161 پوند فوت نسبت به مدل قبلی است. با این حال، Nomad 2 را می توان با یک ECU قابل تعویض با سه نقشه مختلف داشت. جدا از تنظیمات با مشخصات بالا، پیکربندی های کمتری با 302 اسب بخار و 333 پوند فوت برای مدل میان رده و 260 اسب بخار و 284 پوند فوت برای تنظیم پایه وجود دارد.

از آنجایی که این یک ماشین کوچک است که تقریباً هیچ پانل بدنه ندارد، وزن آن تقریباً هیچی نیست. Nomad 2 تنها 1576 پوند وزن دارد. رسیدن به سرعت 60 مایل در ساعت فقط 3.4 ثانیه طول می کشد و تا 134 مایل در ساعت به شتاب ادامه می دهد. البته، این خودرو برای از بین بردن رکوردهای نوربرگ رینگ ساخته نشده است، اما باید یکی از سریع ترین وسایل نقلیه خارج از مسیر شکست خورده باشد.

این آفرود کوچک با فاصله بین دو محور 94.3 اینچ، تنها 133.8 اینچ طول، 73.2 اینچ عرض و 58 اینچ ارتفاع دارد. به لطف رویکرد 48 درجه و زوایای خروج 64 درجه، این خودروی دو نفره برای مقابله با برخی از سخت‌ترین زمین‌ها طراحی شده است. این خودرو روی چرخ‌های 16 اینچی با لاستیک‌های Yokohama Geolandar A/T 235/70R16 قرار می‌گیرد و از فنرهای مارپیچ Eibach در هر دو محور استفاده می‌کند.

به عنوان یک ارتقاء اختیاری نسبت به گیربکس شش سرعته دستی Focus ST، آریل Nomad 2 را با گیربکس Quaife متوالی برگرفته از Atom 4 و Atom 4R به فروش می رساند. حتی یک ترمز دستی هیدرولیک هم در اتومبیل های دریفت و رالی وجود دارد. همانطور که در ابتدا گفتم، فقط سه جزء از مدل نسل اول می آیند: فرمان، جعبه پدال و درب بنزین.

نوماد 2 جدید با خرخره اضافی فعال شده توسط پیوند موتور، 40 درصد ترمزهای بزرگ دارد. با هزینه اضافی، آریل کالیپرهای چهار پیستون AP و دیسک های هواکش 290 میلی متری را از Atom 4 می گیرد و آنها را روی هر چهار چرخ نصب می کند. استحکام ساختاری بسیار بهبود یافته است زیرا سفتی پیچشی شاسی بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

گزینه های زیادی وجود دارد، از جمله آلیاژهای آهنگری 18 اینچی و چرخ های مهره 16 اینچی. یک ABS قابل تنظیم توسط راننده نیز هزینه اضافی دارد و با تنظیمات جاده و آفرود قابل انتخاب ارائه می شود. به اصطلاح “پوشش سقف بیکینی” محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می کند، در حالی که قفسه نصب شده در پشت، عملی بودن این ماشین آفرود اختصاصی را تقویت می کند.

ریاضی از 67992 پوند (87000 دلار) در انگلستان قبل از اضافه کردن هر یک از بیش از 100 گزینه موجود شروع می شود.منبع