Bertone در حال بازگشت است، سوپراسپرت جدید با شکل موتور وسط را اذیت می کند

Bertone که توسط Giovanni Bertone در سال 1912 تأسیس شد و در تورین مستقر بود، به عنوان یک شرکت کالسکه شروع به کار کرد. تمرکز به طراحی خودرو در دهه 1920 تغییر کرد و فیات و لانچیا جزو موفقیت‌های اولیه آن بودند. دوران پس از جنگ شاهد شکوفایی برتونه بود و با برندهای ایتالیایی متعددی مانند آلفارومئو، فراری و البته لامبورگینی کار می کرد. Miura و Countach محصولات این خانه طراحی بودند، اما کار به ایتالیا محدود نشد. ولوو و سیتروئن از دیگر مشتریان برتونه بودند. حتی پونتیاک فیرو GT نیز با این شرکت ارتباط دارد.

پسر جووانی برتونه، نوچیو، که پس از جنگ جهانی دوم زمام امور شرکت را به دست گرفت، در سال 1997 درگذشت. دهه 2000 به طور کلی نسبت به دنیای خودرو مهربان نبود و کاهش مداوم در Bertone منجر به ورشکستگی شرکت در سال 2014 شد. با شرکت تازه تاسیسی به نام Bertone Design که حقوق نامگذاری پروژه های طراحی صنعتی را به اشتراک می گذارد، به Akka Technologies فروخته شد. در نهایت، همه چیز توسط مائورو و ژان فرانک ریچی – برادران ریچی – که تجربه قابل توجهی در صنعت خودرو دارند خریداری شد. آنها همچنین از علاقه مندان به موتور سواری هستند که به تاریخ برتونه علاقه دارند.

منبع

ظاهراً این بازگشت به زندگی شامل یک ابرخودروی جدید برتونه است. ما دوست داریم همه چیز را در مورد آن به شما بگوییم، اما همه چیزهایی که داریم تعدادی عکس تیزر است که از وب سایت Bertone گرفته شده است. در آنجا، یک ویدیوی کوتاه خواهید دید که اجمالی از چیزی که شبیه یک ابرخودروی موتور وسط است، با دماغه‌ای کوتاه و یک جناح عقب عریض با نوارهای جانبی به وضوح قابل مشاهده است. البته، این روزها این امکان وجود دارد که خودروی جدید بتواند از یک پیشرانه الکتریکی استفاده کند، اگرچه طراحی قطعاً شبیه به یک موتور احتراقی است.

Bertone همچنین یک حساب کاربری در اینستاگرام راه اندازی کرد و تصاویری از گذشته این شرکت را با این دستگاه جدید و ناشناخته به اشتراک گذاشت.

هیچ اطلاعاتی در مورد این خودروی جدید در دسترس نیست. در واقع، وب سایت جدید برتونه اصلاً اشاره ای به خودرو نکرده است. ما با تاریخچه مختصری از این شرکت همراه با بیوگرافی کوتاهی از صاحبان جدید آن و فرمی برای پر کردن به‌روزرسانی‌های Bertone آشنا می‌شویم. بهتر است باور کنید که ما آن را با نهایت عجله پر کردیم.

تیزر برتون

Bertone شرکت طراحی خودروهای افسانه‌ای مانند Lancia Stratos، Alfa Romeo Montreal و Lamborghini Countach است. یا بهتر است بگوییم، آن است بود – برتون در سال 2014 اعلام ورشکستگی کرد و برند فروخته شد و بیش از یک قرن طراحی خودرو را به پایان رساند. اکنون به لطف برادران ریچی که اخیراً Bertone را خریداری کرده اند و در حال برنامه ریزی برای بازگشت پیروزمندانه شرکت نمادین هستند، همه چیز برای Bertone رو به بهبود است.