BMW M4 CSL در یک مسابقه درگ در برابر آلفارومئو جولیا GTA قرار گرفت


ناگفته نماند که قدرت بیشتر همیشه به معنای ماشین سریعتر نیست. بسیاری از عوامل دیگر مانند وزن، کشش و نوع گیربکس و سایر موارد وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

نمونه موردی: پورشه 911 GT3 قبل از این در یک چالش پیست BMW M4 CSL را شکست داد، علیرغم اینکه مدل قبلی از جدیدترین CSL Bimmer قدرتمندتر بود.

همانطور که گفته شد، BMW M4 CSL برای یک مسابقه دیگر، این بار در برابر یک ایتالیایی باز می گردد: آلفارومئو جولیا GTA. داستان در اینجا مشابه است – آلفا قدرت کمتری دارد اما سبک‌تر از BMW است، اگرچه مطابقت آن فقط در یک خط مستقیم است. کارواو.

برای تعیین کمیت تفاوت بین این دو، ابتدا اعداد را بررسی می کنیم. ب ام و M4 CSL البته از یک موتور 3 لیتری شش سیلندر دو توربوشارژر بهره می برد که تا 543 اسب بخار (404 کیلووات) قدرت و 479 پوند فوت (640 نیوتن متر) گشتاور دارد. این ارقام از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شوند.

در همین حال، آلفارومئو جولیا GTA از موتور 2.9 لیتری V6 توئین توربو استفاده می کند که تا 533 اسب بخار (397 کیلووات) و 443 پوند فوت (600 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. همانطور که گفته شد، قدرت آن کمی کاهش یافته است، اگرچه توجه به این نکته مهم است که Giulia GTA به طور قابل توجهی سبک تر از M4 CSL است.

نکته قابل توجه، وزن M4 CSL 3583 پوند (1625 کیلوگرم) است که 220 پوند (100 کیلوگرم) سبک تر از M4 استاندارد است. در همین حال، جولیا GTA با کاهش وزن قابل توجه خود در مقایسه با جولیا استاندارد، تنها 3395 پوند (1540 کیلوگرم) وزن دارد.

آیا این مزیت وزنی می تواند نقطه ضعف Giulia GTA را در خروجی جبران کند؟ یا اینکه موتور برتر BMW M4 CSL می تواند به Bimmer اجازه دهد تا برد را از آلفا بگیرد؟ ویدیوی بالای این صفحه باید به آن پاسخ دهد. و مثل همیشه، نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.منبع