BMW M5 Touring E61 در دویدن با حداکثر سرعت به سرعت 205 مایل در ساعت می رسد

22 عکس ها

این کلیپ پنج دقیقه ای ما را به آلمان می برد که در آنجا تیم AutoTopNL می‌خواهد ببیند که M5 Touring E61 می‌تواند به بالاترین سرعت ممکن برسد. برای این منظور، راننده به یک بخش نامحدود از اتوبان می رود که در آن واگن سریع به راحتی به سرعت 205 مایل در ساعت (330 کیلومتر در ساعت) می رسد. جالب اینجاست که در یکی از دوهای پرسرعت، چیزی به نظر می رسد که یک Opel Insignia به راحتی با سرعتی در حدود 155 مایل در ساعت (250 کیلومتر در ساعت) حرکت می کند.منبع

BMW M5 Touring رونمایی شد

در اوایل سال جاری مشخص شد که BMW احتمالاً نسل سوم M5 را برای جانشینی E61 Touring آماده می کند. بر اساس اطلاعات موجود، مدل با کد G99 به نسخه ای از پیشرانه هیبریدی پلاگین XM با موتور 4.4 لیتری توئین توربو V8 مجهز می شود. به احتمال زیاد به سیستم چهار چرخ متحرک و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک متصل خواهد شد.

بی ام و M5 در تمام نسل هایش یک موشک روی چرخ است. ما به طور جدی مطمئن نیستیم که نسل مورد علاقه ما از خودروی پرفورمنس کدام است، اما مطمئناً می دانیم که خانواده E61 یکی از بهترین خودروهایی است که تا کنون ساخته شده است. ما دوست داریم آن را در عمل ببینیم و امروز خوشحالیم که یک ویدیوی جدید را با M5 E61 قدرتمند به اشتراک می گذاریم.

نیروبخش M5 E61 موتور 5.0 لیتری V10 تنفس طبیعی BMW با حداکثر توان 500 اسب بخار (373 کیلووات) بود. این نیرو از طریق یک گیربکس هفت سرعته SMG که در اصل یک جعبه دنده دستی خودکار است به چرخ های عقب می رسد. این جعبه به خصوص مورد علاقه علاقه مندان BMW نیست و ما شاهد تعویض با گیربکس های دستی هستیم. با این حال، به نظر می رسد خودروی موجود در این ویدیو به شکل کارخانه ای است.

نسل E61 M5 که بین سال‌های 2004 تا 2010 تولید شد، اولین سدان تولیدی بود که موتور V10 داشت. همچنین به عنوان یک مدل تورینگ در اروپا فروخته می شد که در آن زمان سریع ترین استیشن واگن در قاره بود. یک M6 کوپه و کانورتیبل مربوط به مکانیکی نیز بر اساس نسخه کوتاه شده شاسی M5 و با استفاده از تعداد زیادی از اجزای مکانیکی آن فروخته شد.