Corvette برای تبدیل شدن به برند خود در سال 2025 با چندین مدل: گزارش


پس از اینکه شورولت کوروت C8 موتور وسط را روانه بازار کرد، شایعاتی در مورد توسعه این خودروساز به یک برند فرعی تمام عیار با چندین مدل منتشر شد. در پایان سال 2019، مری بارا، مدیر عامل جنرال موتورز، درها را برای چنین امکانی باز گذاشت و یک فرصت جدید ماشین و راننده گزارش می گوید این ایده هنوز نمرده است. ظاهراً این خودروساز قصد دارد در سال 2025 یک برند فرعی جدید کوروت را راه اندازی کند.

به گفته این نشریه، شورولت قصد دارد دو مدل با برند کوروت را در کنار کوروت کوپه برقی عرضه کند. مدل های جدید یک “کوپه” چهار در و یک کراس اوور با عملکرد بالا خواهند بود. Motor1.com در مورد این گزارش با شورلت تماس گرفت، اما این خودروساز در مورد این گمانه زنی اظهار نظر نکرد.

ماشین و رانندهمنبع این نشریه به این نشریه گفت که این مدل‌ها با نرم‌افزار و سخت‌افزار پیشرفته، مانند اینورترهای فوق کارآمد، فرمان چهار چرخ، اجزای کوچک‌سازی شده و سایر موارد، خود را از سایر خودروهای برقی متمایز خواهند کرد. این خودروها همچنین دارای یک سیستم الکتریکی 800 ولتی با قابلیت شارژ تا 350 کیلووات، باتری های با چگالی بالا، گیربکس دو سرعته، ترمز با سیم، بردار گشتاور و سیستم خنک کننده ثبت شده خواهند بود.

کوروت C8 که برای مدل سال 2020 عرضه شد، یک تغییر بزرگ برای این مدل بود و برای اولین بار به یک خودروی اسپرت موتور وسط تبدیل شد. شورولت تاکنون کوروت Z06 را روانه بازار کرده است، اما انواع دیگری مانند کوروت هیبریدی چهار چرخ متحرک در حال توسعه هستند. همچنین شایعه شده است که برند پاپیون در حال آماده سازی یک ZR1 احیا شده، یک هیبریدی افراطی تر به نام زورا آرکوس-دانتوف و یک نوع تمام الکتریکی است.

اگر شورلت برند کوروت را گسترش دهد، پس از تماشای رشد برند موستانگ توسط فورد و کراس اوور چهار در Mach-E، این کار را انجام خواهد داد. موستانگ Mach-E حدود دو سال پیش به فروش رفت و فروش آن در طول سال 2022 به رشد خود ادامه داد. با این حال، جنرال موتورز احتمالاً مدل‌های جدید کوروت را گران قیمت و منحصر به فرد خواهد کرد. تمام آن فناوری جدید بهایی دارد.

از آنجایی که خودروسازان در طول دهه باقیمانده تنها به ساخت خودروهای برقی روی می آورند، فرصت هایی برای اختلال ایجاد می شود. در جنرال موتورز، این احتمالاً به معنای استفاده از پلاک محبوب کوروت برای طیف وسیعی از مدل‌های سطح بالا است که به خودروساز چیزی لوکس و توانا با عملکرد فراوان نیز می‌دهد.

تصویر: یک رندر گمانه زنی.منبع