DeLorean سه مفهوم را نشان می دهد که دهه ها تکامل داستانی را به تصویر می کشد


DeLorean Alpha5 در حال وقوع است. این خودرو در پایان ماه مه رونمایی شد و نوید برد 300 مایل و عملکرد چشمگیر از پیشرانه الکتریکی خود را داد. فقط 88 تولید خواهد شد، اما آیا مدل های DeLorean بیشتری در راه است؟ قبل از معرفی Alpha5، Joost de Vries، مدیرعامل DeLorean Motor Company به مفاهیم دیگری اشاره کرد. اکنون نگاهی به آلفا2، آلفا3 و آلفا4 می اندازیم، البته به شیوه ای نسبتاً عجیب.

به وب سایت DeLorean بروید و بخشی با عنوان “سفر ما” را پیدا خواهید کرد. یک کلیک یا ضربه شما را به سفری در زمان می برد، که ما به راحتی اذعان خواهیم کرد که با توجه به پیوندهای نمادین دلورین با بازگشت به آینده حق امتیاز. سپس، اگر می‌خواهید مجموعه‌ای از خودروهای مفهومی جدید DeLorean را به عموم مردم نشان دهید، خلاقیت با جدول زمانی خودروی جایگزین راهی جدید برای انجام آن است.

DeLorean Alpha2

مفهوم DeLorean Alpha 2

و این دقیقاً همان کاری است که شرکت راه‌اندازی مجدد شده انجام می‌دهد، که با DeLorean Alpha2 در دهه 1990 شروع شد. تصور می‌شود که «انحراف کامل از طراحی قدیمی DMC-12» است، اگر بگوییم سایه‌هایی از C4 Corvette را در این کوپه کوچک ندیده‌ایم دروغ می‌گوییم. شاید این کار به عمد انجام شده باشد، همانطور که DeLorean می گوید Alpha2 در سال 1996 در اواخر نسل C4 رونمایی شد که دارای یک موتور احتراق داخلی با قدرت ناشناخته بود. البته، همه اینها بخشی از جدول زمانی داستانی است که در ارائه این مفاهیم استفاده شده است. مبادا فراموش کنیم، DMC اصلی در سال 1982 ورشکست شد.

DeLorean Alpha3

مفهوم DeLorean Alpha 3

آلفا 3 نشان دهنده یک سدان آینده نگر از اواسط دهه 2000 است که در سال 2006 در هر جهان جایگزین دلورین وارد بازار شد. نه تنها استایل آن شبیه دیگر سدان های آن دوران نیست، بلکه پیشرانه تمام الکتریکی آن شش سال از تسلا پیشی می گیرد. به طور طبیعی، دو درب بزرگ گولینگ برای سرنشینان جلو و عقب وجود دارد، اگرچه سقف صاف آن با قسمت پشتی کوتاه، حالتی فست بک یا واگن در مقابل یک سدان ایجاد می کند.

DeLorean Alpha4

مفهوم DeLorean Alpha 4

در اینجا شاسی بلند DeLorean که انتظارش را داشتید می آید. ما اکنون در 2013 در جدول زمانی تکامل DeLorean هستیم که در آن الکتریسیته همچنان چرخ ها را به حرکت در می آورد، اما در Alpha4 از یک سلول سوختی هیدروژنی می آید. در مورد طراحی چیز زیادی برای گفتن نداریم، به جز اینکه دارای درهای استاندارد برای جلو با بال های مرغی برای عقب است. این نیز است به طرز قابل توجهی در نمای نمایه مانند اقیانوس فیسکر، چه خوب و چه بد.

DeLorean DMC-24

DeLorean DMC-24 Alpha Concept

یک مفهوم دیگر وجود دارد که باید به آن اشاره کرد که در واقع بخشی از میراث واقعی DeLorean بود. DMC-24 در سال 1982 به عنوان یک سدان چهار نفره گوه ای شکل براق طراحی شد و حتی به مرحله ماکت نیز راه یافت. این آلفا اصلی بود، اما با ورشکستگی شرکت در همان سال، توسعه هرگز بیشتر از این پیشرفت نکرد.

حال، سوال بزرگ این است که آیا هیچ یک از این مفاهیم جدید فراتر از رندرها وجود خواهند داشت؟ در ماه آوریل، سخنگوی DMC تایید کرد Motor1.com که چندین اتومبیل در پبل بیچ نشان داده خواهد شد. این می تواند به عنوان نسخه های واقعی از هر مفهومی که در اینجا به تصویر کشیده شده است، یا چندین نسخه از Alpha5 یا نوعی ترکیب تفسیر شود. DeLorean اعلام کرده است که این شرکت می خواهد یک خودروساز تمام خط باشد، بنابراین به احتمال زیاد شاهد خواهیم بود چیزی علاوه بر Alpha5 در Pebble. کمتر از یک ماه دیگر باید بدانیم، زیرا Pebble Beach Concours d’Elegance 2022 در 21 آگوست برگزار می شود.

در همین حین، به داخل بپرید جست و خیز درباره ماشین ها پادکست برای بحث بیشتر در مورد خودروهای جدید DeLorean و عملکرد الکتریکی بیشتر.منبع