Porsche Taycan Cross Turismo vs Monster Truck بعید ترین بازی است

پورشه این مسابقه را به عنوان “سرگرمی آشفته” توصیف می کند و ما نمی توانیم در آنجا با هم مخالفت کنیم. این یک راه منظم برای یادآوری اینکه Taycan Turbo S Cross Turismo در پایان پیاده‌روی چقدر توانایی دارد. فقط سعی نکنید کامیون های هیولا را از روی پرش ها دنبال کنید. به نوعی، ما شک داریم که چنین وضعیتی در سفرهای روزانه پیش بیاید.

ظاهراً همین برای پورشه کافی است تا در یک استادیوم 72000 نفری با راننده Monster Jam، Linsey Read، مسابقه دهد. او در اینجا یک مزیت جزئی دارد، با توجه به اینکه مسیر شامل پرش های عظیمی است که کامیون می تواند به راحتی انجام دهد. پورشه همچنین به ما یادآوری می‌کند که Taycan Turbo S Cross Turismo دارای فرمان عقب مانند کامیون هیولا است، اما در کف خاکی میدان واقعاً مهم نیست. بوت سریع دریچه گاز باعث می شود پورشه به خوبی پشت کامیون حرکت کند و با وجود نزدیک شدن سرعت سنج به سرعت های سه رقمی در منطقه محدود، بدون هیچ مشکلی حرکت کند.

با این حال، نگاه پورشه به این مقایسه متفاوت است. بله، ما در مورد یک خودروی برقی قانونی جاده ای در مقابل یک کامیون هیولایی متانول سوز صحبت می کنیم که می تواند از روی اتوبوس بپرد و به حرکت خود ادامه دهد. اما پیشرانه دو موتوره در Taycan Turbo S Cross Turismo به پورشه سقف بلند نسبت قدرت به وزن مشابه یک کامیون هیولا می دهد. در این مورد، ما در مورد 750 اسب بخار قدرت با 5199 پوند برای تایکان توربو S در مقابل 1500 اسب بخار در کامیون هیولاهای 12000 پوندی صحبت می کنیم. این در پورشه به 6.9 پوند بر اسب بخار می رسد و کامیون مسابقه ای 8 پوند به ازای هر اسب بخار قدرت دارد.