Skoda Enyaq RS iV به عنوان شاسی بلند الکتریکی با قدرت نزدیک به 300 اسب بخار معرفی شد

هجوم خودروهای برقی گروه فولکس واگن با مدلی تا حدی تند ادامه دارد زیرا اشکودا از Enyaq RS iV خارج شده است. برای شکل معمولی که عملی بودن را در اولویت قرار می‌دهد، از نمایه‌ای کاذب نسخه کوپه اجتناب می‌کند. در حالی که مدل شیک تر دارای ضریب درگ بسیار پایین 0.234 است، این مشتق اسپرت جدید دارای Cd 0.265 است. در نتیجه، برد WLTP از 545 کیلومتر (339 مایل) کوپه به 500 کیلومتر (311 مایل) کاهش یافته است.

اشکودا فضای داخلی را با صندلی‌های اسپورت‌تر با پشتیبانی جانبی بیشتر و پشت‌سرهای داخلی تقویت کرده است. پارچه Suedia در رنگ مشکی برای صندلی ها و داشبورد استفاده می شود که دوخت سبز جلوه ای متضاد ایجاد می کند. همچنین برخی از تریم فیبر کربن مصنوعی روی درها، سرپوش مشکی، فرمان کف تخت، روشنایی محیط سبز و ستون‌های مشکی وجود دارد.

Skoda Enyaq RS iV 2023 بسته باتری لیتیوم یونی 82 کیلووات ساعتی را حمل می کند که می تواند در نقاط شارژ سریع DC تا 135 کیلووات شارژ شود که در این صورت 36 دقیقه طول می کشد تا از 10 به 80 درصد برسد. پیوستن به حالت معمول رانندگی Eco، Comfort، Normal و Sport Traction است. اشکودا می گوید با ارائه AWD ثابت با سرعت حداکثر 12 مایل در ساعت (20 کیلومتر در ساعت) برای سطوح لغزنده و جاده های آسفالت نشده طراحی شده است.

16 عکس ها

Enyaq iV RS سال آینده به فروش می رسد تا بر اساس یک موفقیت تجاری برای اشکودا باشد زیرا از زمان عرضه این مدل در سال 2020، بیش از 100000 دستگاه از این شاسی بلند الکتریکی فروخته شده است.منبع

مجموعه‌ای از لهجه‌های مشکی در سرتاسر بیرونی وجود دارد که با نشان سبز رنگ RS که روی گلگیرهای جلو نصب شده است، ترکیب شده است. جلوپنجره ی نورانی که به عنوان “صورت کریستالی” شناخته می شود، استاندارد است و کمتر از 131 LED را در خود جای داده است تا Enyaq iV RS را در شب متمایز کند. چراغ‌های عقب فول ال‌ای‌دی نیز استاندارد هستند و چراغ‌های جلو و عقب هر دو «رقص» را هنگام باز کردن قفل خودرو انجام می‌دهند.

به طور طبیعی، سیستم چهار چرخ متحرک مشابه با موتورهای الکتریکی دوگانه را دارد که خروجی ترکیبی 295 اسب بخار (220 کیلووات) و 460 نیوتن متر (338 پوند فوت) گشتاور را ارائه می دهد. اگر این ارقام آشنا به نظر می رسند، به این دلیل است که VW ID.4 GTX و ID.5 GTX سخت افزار یکسانی دارند. اشکودا می گوید Enyaq RS iV به شش و نیم ثانیه نیاز دارد تا از حالت سکون به سرعت 180 کیلومتر در ساعت به سرعت 112 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) برسد.