Stellantis 284k شارژر دوج، کرایسلر 300s را به دلیل مشکلات ایربگ جانبی فراخوان می‌کند


Stellantis در حال فراخوانی داوطلبانه برای برخی از دوج چارجر و کرایسلر 300 سدان 2018-2021 به دلیل مشکل در کیسه هوای پرده ای جانبی آنها است. این خودروساز متوجه شد که برخی از ماژول ها ممکن است پاره شده و ترکش به داخل خودرو بفرستند و سرنشینان آن مجروح شوند.

این فراخوان 284982 خودروی سدان را تحت تأثیر قرار می دهد، اما Stellantis معتقد است که این مشکل در کمتر از یک درصد از خودروها وجود دارد. با این حال، از مالکان می خواهد که در اسرع وقت مشکل را برطرف کنند.

این فراخوان جدید مربوط به کیسه های هوای تاکاتا نیست که قبلا فراخوان شده بودند. این بادکننده های جدید از طراحی و پیشرانه متفاوتی استفاده می کنند.

این خودروساز یک راه حل آماده دارد و در حال حاضر در حال ذخیره سازی قطعات است تا فروشندگان بتوانند به سرعت خودروها را سرویس کنند. تکنسین‌ها این ماژول را با یک ماژول ساخته شده خارج از دوره مشکوک نقص، که از 5 ژوئیه 2018 تا 19 مه 2021 بود، جایگزین خواهند کرد.

Stellantis بررسی این موضوع را در 17 فوریه 2023 آغاز کرد. در فوریه 2024، از پنج رکورد کمک به مشتری مربوط به بادکننده ها مطلع شد و در 7 مارس، فراخوان داوطلبانه ایمنی را آغاز کرد. این شرکت اعلام کرد که از هرگونه تصادف یا جراحت مرتبط با این مشکل بی اطلاع است.

رطوبت وارد شده در طول فرآیند تولید ممکن است باعث خوردگی در داخل بادکننده ها شود که منجر به ایجاد ترک های تنشی می شود که ممکن است در حین باد شدن پاره شوند. هر پنج مورد در خودروهایی اتفاق افتاد که دمای داخلی آنها از 120 درجه فارنهایت فراتر رفت.منبع