Toyota Aqua GR Sport 2023 با بیت های بصری اسپورت، ترفندهای سخت افزاری رونمایی شد

این ششمین عضو از خط تولید GR Sport در ژاپن است که در آن Aqua به Copen، Yaris، C-HR، هایلوکس و لندکروزر می پیوندد. خانواده جهانی با توجه به اینکه تویوتا RAV4 و کرولا کراس را با طعم GR Sport به فروش می رساند، حتی بزرگتر است. حتی یک Fortuner GR Sport نیز وجود دارد که به عنوان یک SUV بدنه روی فریم با دیفرانسیل عقب خدمت می کند.

بدنه کمی تهاجمی‌تر با چرخ‌های 17 اینچی منحصر به فرد که در تایرهای Bridgestone Potenza 205/45 R17 پیچیده شده‌اند ترکیب شده است. در داخل، صندلی های جلو با مارک GR از پشتیبانی جانبی اضافی بهره می برند و با چرم مصنوعی ترکیب شده با نوعی پارچه که فقط در GR Sport ارائه می شود، پوشیده شده اند. پدال های آلومینیومی، فرمان سه پره و لهجه های تیره تغییرات را تکمیل می کند.

کسانی از شما که اهل خارج از ژاپن هستند احتمالاً می‌پرسند – تویوتا آکوا چیست؟ نسل اول مدلی که در سال 2011 عرضه شد به عنوان یک پریوس c تغییر یافته در خارج از بازار داخلی خود فروخته شد. جایگزین آن سال گذشته به عنوان یک هاچ بک کوچک که بر روی پلت فرمی مشابه یاریس سوار شده بود، رونمایی شد. کمی طولانی‌تر از سوپرمینی است و برای سال 2023 از GR Sport استفاده می‌کند.

مهندسان Gazoo Racing مهاربندی های اضافی زیر زمین اضافه کردند و سپر عقب را برای پایداری بهتر در هنگام پیچیدن در سرعت های بالاتر تقویت کردند. حالت Power+ واکنش مستقیم‌تری نسبت به قبل به فرمان ارائه می‌کند تا Aqua احساس چابکی کند، حتی با وجود اینکه زیر کاپوت آن موتور توربوی قدرتمند مضحکی وجود ندارد.

توجه داشته باشید، نسل قبلی آکوا نیز توسط Gazoo Racing در سال 2017 بهینه‌سازی شد. این هاچ‌بک ساب کامپکت به‌جای مدل‌های میان‌رده GR یا GRMN، به‌عنوان یک تریم سطح پایه GR Sport به‌نظر می‌رسد. با این حال، برخی تغییرات سخت افزاری وجود دارد زیرا فرمان برقی برای تیزتر شدن هندلینگ اصلاح شده است. علاوه بر این، سیستم تعلیق جلو و عقب سفت شده است، اما دومی به جای تغییر به طرح چند پیوندی، تنظیمات اولیه پرتو پیچشی را حفظ می کند.

تویوتا Aqua GR Sport که فقط در ژاپن موجود است، از 2,595,000 ین (حدود 18,800 دلار با نرخ ارز فعلی) به فروش می رسد.منبع