Toyota GR Supra GT4 Evo 2023 با ارتقای مکانیکی معرفی شد

تویوتا GR سوپرا GT4 Evo 2023

تویوتا پس از ارائه گیربکس دستی شش سیلندر سوپرا، اکنون توجه خود را به سمت نسخه ماشین مسابقه ای معطوف کرده است. GT4 که سه سال پیش رونمایی شد، با مجموعه ای از پیشرفت های مکانیکی آماده مسابقه است. از اولین فصل مسابقه کامل آن در سال 2020، بیش از 50 GT4 در سراسر جهان مسابقه داده اند و 11 قهرمانی ملی و بین المللی را کسب کرده اند. به طور کلی، این خودروی مسابقه‌ای تا اوت بیش از 50 برد داشت.

مهندسان تویوتا گازو ریسینگ تغییراتی را در نحوه ترمز و کنترل خودرو به دنبال ورودی دریافتی از افرادی که در مسابقه شرکت کرده اند اعمال کردند. علاوه بر این، موتور 3.0 لیتری دارای اسب بخار بیشتر و منحنی گشتاور بهتر در کنار خنک کننده بهبود یافته است. سوپرا GT4 Evo دارای ترمزهای بازطراحی شده با ABS مجدد کالیبره شده و آخرین نسل دمپرهای KW است. علاوه بر این، خودروی مسابقه‌ای با مشخصات 2023 برای بهبود پایداری در پیچ‌ها با سرعت بالا، یک نوار ضد رول متفاوت دریافت می‌کند.

تا آنجا که به خودروی جاده مربوط می شود، ما هنوز صبورانه منتظر هستیم تا شایعات مربوط به سوپرا GRMN محقق شود. آخرین باری که شنیدیم، تویوتا موتور S58 بی‌ام‌و را با بیش از 500 اسب‌بخار قدرت اما فقط با گیربکس اتوماتیک عرضه می‌کند.منبع