Viper نسل دوم با Hellcat V8 Swap Drag Races Its V10 Descendent

دوج وایپر جایگاه بسیار ویژه ای در دنیای خودروهای پرفورمنس و اسپرت و در قلب علاقه مندان به خودرو دارد. هنگامی که اولین نسل از این مدل در سال 1991 به تولید رسید، با موتور هیولایی V10 تنفس طبیعی و عملکرد چشمگیر خود به یک حس در بازار تبدیل شد. آخرین مدل سال برای Viper 2017 بود، اگرچه چند سال بعد نمونه هایی از این خودرو هنوز در نمایندگی ها موجود بود.

همانطور که از روی اعداد و ارقام به راحتی می توانید متوجه شوید، این خودروها به خوبی برای مسابقات درگ آماده هستند. اما کدام یک سریعتر از خط است؟ ویدیوی اینجا شامل سه دور مسابقه درگ است – خودتان ببینید کدام یک برنده کلی شده است.منبع

دوج وایپر ACR 1999 هیچ راهی بهتر از مسابقه درگ بین دو وایپر برای جشن گرفتن زندگی یکی از بزرگترین خودروهای اسپورت تاریخ وجود ندارد. با این حال، این یک مسابقه معمولی نیست – یا، بهتر است بگوییم، این دو رقیب با Vipers استاندارد کارخانه فاصله زیادی دارند. ویدیوی بالای این صفحه از هونیگان کانال در یوتیوب و دو ماشین بسیار توانا را به ما نشان می دهد که در مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

ماشین قرمز یک دوج وایپر 2001 است، یعنی از نسل دوم این مدل است. این نسخه به شدت به روز شده از Viper اصلی با همان موتور 8.0 لیتری V10 در زیر کاپوت بود. این نمونه خاص، با این حال، V10 ندارد و در عوض، یک V8 سوپرشارژر 6.2 لیتری در زیر کاپوت وجود دارد. این موتور از یک Dodge Challenger Hellcat Redeye می آید و پس از اصلاحات جزئی 850 اسب بخار (625 کیلووات) قدرت دارد. نیرو از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی به چرخ های عقب منتقل می شود.

در مقابل آن یک Dodge Viper GTC 2016 بسیار جدیدتر است. این دستگاه دارای میل 8.4 لیتری V10 است که برای تولید بیش از 900 اسب بخار (662 کیلووات) اصلاح شده است. باز هم، قدرت منحصراً از طریق یک گیربکس شش سرعته سه پدالی به چرخ‌های عقب می‌رسد. وزن خودروی قرمز 3500 پوند (1587 کیلوگرم) است، در حالی که خودروی سفید 3350 پوند (1519 کیلوگرم) وزن دارد.