آئودی TTS و پورشه کیمن مسابقه درگ در برابر … Hennessey TRX Mammoth


همه یک وسیله نقلیه سریع را دوست دارند – صرف نظر از اینکه یک ماشین اسپرت، یک SUV یا یک وانت کامیون باشد. منطق اصلی این است که اتومبیل های اسپورت باید لذت بخش ترین راندن را داشته باشند، اگرچه این همیشه در مورد فناوری امروزی صدق نمی کند. به عنوان مثال، می توانید به راحتی یک کوپه اسپرت را با یک کامیون اصلاح شده شکست دهید. جشن گرفتن آن، کارواو تصمیم گرفتیم ببینم چه چیزی در یک مسابقه ایستاده سریعتر است، که شامل دو ماشین اسپرت از آلمان و یک کامیون با تیونینگ شدید از ایالات متحده است.

این یک ترکیب نسبتاً غیرمعمول است اما هر سه خودرو بسیار قدرتمند به نظر می رسند. یک آئودی RRS با موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر با حداکثر توان 320 اسب بخار (235 کیلووات) و 295 پوند فوت (400 نیوتن متر) گشتاور وجود دارد. این نیرو از طریق فناوری کواترو آئودی به هر چهار چرخ می رسد. وزن این کوپه اسپرت با 3130 پوند (1420 کیلوگرم) بالا می رود.

بعد در خط شروع، خودروی اسپرت پورشه کیمن است که دارای موتور 2.0 لیتری است. این موتور با قدرت 300 اسب بخار (221 کیلووات) و 280 پوند فوت (380 نیوتن متر) کمی کمتر از آئودی است و فقط به چرخ های عقب می رسد. با این حال، سبک‌تر است و 3009 پوند (1365 کیلوگرم) وزن دارد.

و سپس شگفتی رخ می دهد – هنسی TRX ماموت با موتور 6.2 لیتری V8 سوپرشارژر با قدرت 1026 اسب بخار (755 کیلووات) و 969 پوند فوت (1314 نیوتن متر) گشتاور. ناگفته نماند که قدرت از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ می رسد. یک عملکرد کنترل پرتاب نیز وجود دارد. جالب است که از آنجایی که این مسابقه در بریتانیا فیلمبرداری شده است، اگر بخواهید یکی از آن ها را وارد کشور کنید، باید حدود 122000 پوند بپردازید که از مجموع هر دو خودروی دیگر بیشتر است.

با این وجود، به همان اندازه که این مسابقه درگ در یک نگاه عجیب به نظر می رسد، در واقع یک نبرد بسیار نزدیک است. پورشه بدیهی است کندترین خودروی سه گانه (حداقل در مسابقه اول) اما دو ماشین دیگر واقعاً برای مقام اول رقابت جدی دارند. اما کدام یک برنده می شود؟ به ویدیوی پیوست شده در بالای این صفحه نگاهی بیندازید. همچنین مسابقات رول استارت و همچنین تست ترمز وجود دارد.منبع