اشکودا فابیا در اواخر این دهه جایگزین تمام الکتریکی می شود

پس از توقف تولید سیتیگو حدود دو سال پیش، فابیا در حال حاضر کوچکترین مدل اشکودا در بازار اروپا است. این یک وسیله نقلیه کاربردی با راه حل های داخلی هوشمند است که جزو پرفروش ترین پلاک ها در بخش خود است. با این حال، به نظر می رسد که آینده نام فابیا نامشخص است.

رئیس شرکت چک، کلاوس زلمر، اخیراً در جریان معرفی کانسپت Vision 7S با نمایندگان رسانه ها صحبت کرد. زلمر تایید کرد اتوموبیل جانشین تمام الکتریکی فابیا در حال حاضر در دست توسعه است، هرچند به نظر می رسد که برای عرضه در بازار قبل از سه ماهه پایانی این دهه آماده نخواهد بود.

زلمر گفت: «فابیا با موقعیت قیمتی خود با یک خودروی الکتریکی با باتری جایگزین خواهد شد و ما در حال کار بر روی آن هستیم. “بزرگترین چالش در حال حاضر هزینه وسایل نقلیه برقی با باتری است، به ویژه در هنگام تولید خودرو [the size of] فابیا ما باید کمی صبور باشیم.»

این نشریه بریتانیایی گزارش می دهد که مدل تمام الکتریکی جدید احتمالا بر اساس نسخه ورودی معماری MEB فولکس واگن است. این خودرو به یکی از آخرین خودروهای الکتریکی VAG تبدیل خواهد شد که قبل از حرکت این مجموعه به پلت فرم جدید SSP، توسط آن پلتفرم پشتیبانی می‌شود.

از نظر طراحی، جانشین فابیا ظاهراً دارای زبان طراحی جدید اشکودا خواهد بود که توسط کانسپت Vision 7S پیش نمایش شده است. احتمالاً این بدان معناست که مدل جدید می تواند کمی بیشتر شبیه یک کراس اوور کوچک باشد تا یک هاچ بک کلاسیک مانند فابیای امروزی.