بهترین جک های سقفی

در سیستم قالب بندی تونل فرم همزمان با افزایش سرعت ساخت، کیفیت نیز افزایش پیدا میکند. همان طور که در بالا نیز اشاره شد، قالب لارج پنل در موارد مختلفی از صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد؛ که اجرای هر کدام از موارد باید تحت شرایط دقیق و مشخص انجام شده تا دقت و ایمنی در تمامی مراحل رعایت شود. جک سقفی : با گسترش ساخت و ساز ها و استفاده از تجهیزات مدرن و پر کاربرد در دنیای امروز برای همگام شدن با پیشرفت ها و سازه های مهندسی بایستی همواره از مدرن ترین و پرکاربرد ترین تجهیزات برای ساختمان سازی و موارد مربوط به آن استفاده کرد . این کار به بتن مایع اجازه خواهد داد تا با گرانش زمین به هر گوشه از چهارچوب واسکلت ساختمان راه پیدا کند.با این وجود برای موارد استعمال ساختمانی یک ترکیب استاندار پیش فرضی تعیین شده است.مثال های عام برای ترکیب های استاندارد بتن م20 ،م30 ، م 40 است.در اینجا اعداد اشاره به مقاومت بتن در n/mm2 و یا نیوتن بر هر میلیمتر مربع است.بنابراین بتن م30 دارای مقاومت تراکم در هر 30 n/mm2 است.یک ترکیب استاندارد ماکسیموم مصالح ریزدانه را تعیین میکند.مصالح ریزدانه تراشه های سنگ استفاده شده در بتن است.اگر یک مهندس بتن M30 / 20 را تعیین کند او بتن M30 با ماکسیموم مقدار مصالح ریزدانه در 20 mm نیاز دارد.این مهندس بتن با مقاومت 20-30n/mm2 نیاز ندارد که این سوء تعییر عامی در بخش هایی از جهان است.

سیستم ساخت سازه بتنی به روش قالب تونلی، از حدود ۴٠ سال پیش مورد استفاده انبوه سازان در جهان بوده است و تاکنون مورد بازنگریهای فنی از سوی سازندگان قالب قرارگرفته، به طوریکه آخرین نوآوری در این سیستم در اواخر سال ٢٠٠٧ توسط شرکت Mesa ترکیه ای با شماره AWO١٣٢٧۴١٣ به ثبت رسیده است. طراحی انواع جک های سقفی بسیار حرفه ای و با ایده پردازی های خاص صورت گرفته است، سادگی جک های سقفی یکی دیگر از قابلیت های انواع و کاربرد جک های سقفی است، زیرا در عین سادگی بسیار حرفه ای طراحی شده اند و کاربرد های زیادی برای ساخت انواع سازه های بتنی دارند. این یک مدل خاص از خانواده کانستورکشن جک است چون از نظر کاربرد در مکان های خاص مانند نگهداری تیرچه یا پل استفاده میشود . با توجه به اینکه هر سازه ای با سقف خاصی ساخته میشود و بایستی به صورت موقت سقف ها در سازه نگهداری شوند از جک های سقفی به منظور نگهداری موقت سقف ها استفاده می شود و به دلیل مقرون به صرفه بودن جک نسب به داربست ها اغلب برای نگهداری سقف ها از جک های سقفی استفاده می شود .

جک ها در اندازه و وزن های گوناگون و با توجه به نیاز مشتری طراحی و تولید می شوند. قالب های لارج پنل قالب های دیواری یکپارچه ای هستند که قابلیت بتنریزی بخش قابل توجهی از سازه اصلی و برشی بدون نیاز به پازلینگ و باز و بستن قطعات کوچک مدولار را فراهم میسازد. مساله دیگر آن که همانطور که در بالا نیز اشاره شد این قالب ها در ابعاد مختلف و برای کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. جک های سقفی به صورت ساده، صلیب دار و یا U شکل مورد استفاده قرار می گیرند. این جکها دارای کاربرد کمتری نسبت به سایر جکها هستند چرا که فقط میتوانند زمانی مورد استفاده قرار گیرند که مرحله بتنریزی به تازگی تمام شده باشد و علاوه بر آن فقط میتوانند تکیهگاه یک تیرک باشند. مقاومت خوب: مواد به کار رفته در این جک باعث شد که از نظر کیفیت در درجه خوبی قرار بگیرد و به همین خاطر افراد به سمت استفاده از آن ترغیب شدند.

قالب لارج پنل سازه بتن نسبت به مواد بتنی چسبندگی ندارند و سبب از دست رفتن بخشی از ماده اولیه به علت چسبیدن به دیوار قالب نخواهد شد. در این راستا همیشه خرید مواد و وسایل نو، مفید نیست. البته باید به محاسبه میزان فشار بتن نیز پرداخت، چرا که در صورت بالا بودن میزان فشار بتن بیش از 1.5 تن، استفاده از این تعداد جک ساختمانی کافی نیست. براین اساس قالب های فلزی بایستی استحکام و مقاومت کافی را داشته باشند. تراس ها قطعاتی هستند که جهت ایجاد فضای کافی برای مونتاژ و بیرون کشیدن قالب تونل فرم استفاده میگردند. برای ارتفاعات بالای چهار و نیم متر توصیه می گردد که به جای جک سقف ، از داربست فلزی استفاده شود. تعداد چرخ ها: معمولا بهترین نوع دارای 8 چرخ (دوچرخ عقب برای هدایت جک پالت / چهار چرخ ویژه حمل / دو چرخ ویژه سطوح شیبدار) می باشند. این نوع از قالب فلزی نیز دارای قابلیت جمع شدن برای راحتی در حمل و نقل و انبار است . جک سقفی که به آن جک زیر سقفی و جک ساختمانی نیز میگویند، یک ابزار بسیار کاربردی است که در سازههای عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد.

اهمیت استفاده از این جکها زمانی مشخص میشود که میتوان با کمک آنها ساخت سقف را تا پایان و بدون کوچکترین ریزش ادامه داد. براین اساس موقع به کارگیری از این قالب ها هیچگونه درز و شکافی در فعالیت ساخت نخواهد شد. در ادامه باید بگویم که لوله های داربستی از نظر وزنی به دو نوع سبک و سنگین تقسیمبندی میشوند همچنین لوله ها در دو مدل درزدار و بدون درز عرضه می شوند، که لوله های بدون درز دارای مقاومت و استحکام بالاتر و در نتیجه ایمنی بیشتری هستند و طبیعتاً هزینه تولید آنها نیز بیشتر می باشد. سیستم قالب لارج پنل یک نوع از سیستم قالب بندی حجیم است که برای اجرای دیوارهای اکسپوز و بدون درز کاربرد دارد.

در صورتی که نشست اتفاق بیفتد، در نتیجه، احتمال فروپاشی تا حد زیادی افزایش می یابد. در صورتی که قصد استفاده از جک های صلیبی را دارید ارتفاع تا ۳ متر کاهش می یابد. زیرا بار باید بدون اینکه جک دچار خمش گردد، به سطح اتکای زیرین انتقال یابد. زیرا قصد بر این است که بار سازه های بالادست خود را به نقطه ای منتقل کند که توانایی تحمل این بار را داشته باشد. این قالب ها مدل های مختلفی از آن وجود دارد و هرشخصی یا هر شرکتی با توجه به نیازشان از مدل دلخواهشان استفاده می کنند.امروزه یکی از بهترین و خاص ترین قالب های فلزی مورد استفاده قالب بتن کنج فلزی نام دارد.این قالب در اصل جزء یکی از اصلی ترین و ضروری ترین پیش نیازهای بتن ریزی است و هرکسی که در این حوزه کار می کند از اهمیت آن باخبر است . اغلب کارگاه های کوچک تولید کننده جک ساختمانی به علت عدم استفاده از جوشکار , لوله و ورق مرغوب , مزایای استفاده از قالب بتن قیمت جک را بصورت عددی ( دانه ای ) اعلام میکنند ولی شرکت های معتبر تولید کننده جک و قالب بتن بصورت کیلویی پیش فاکتور صادر میکنند. و دیگر خیلی قابل استفاده نیست.عده ای هم خواهان خرید یا فروش این ابزار های بسیار خوب و کاربردی هستند.

برای آب بند کردن دیوارهای بتنی و آب بندی دیگر مقاطع، از میان بولت ها استفاده می کنند، که این میان بولت ها در سه مدل چدنی، فلزی و پلاستیکی در بازار عرضه می شوند. همانطور که در وضعیت های مختلف در طی زمان باعث شده فروش محصولات به صورت اینترنتی و سفارش دهی محصولات بیشتر مجموعه ها در سطح ایران اینترنتی باشد لذا خرید اینترنتی جک سقفی نیز از این قاعده مستثنا نیست . در این بین، مواردی از قبیل ارتفاع و وزن نیز در انتخاب نوع جک ساختمانی بسیار مهم است و می تواند نظر ما را عوض کند. پس از استقرار قالب بتن در محل مربوطه بايد از آنها کاملاً بازديد نموده و درزهايي که احتمالا باعث بيرون زدن شيره بتن خواهند شد، گرفته شوند. سطوح دقیق و یکسان پنل ها، سطحی صاف و با کیفیت بالا را ایجاد می کند که امکان نازک کاری با حداقل آماده سازی را فراهم می آورد (ممکن است نیاز به روکش کف پوش باشد). این نوع قالب برای اجرای دیوار در سازه بوده و امکان ساخت قالب دیوار یک طرفه و دو طرفه با ارتفاع های بالا فراهم میسازد. ساخت انواع قالب خاص (قالب نیوجرسی – منهول – لغزنده- تونل فرم – تونل لاینینگ – جدول خیابانی – سرستون – تیر برق- بالارونده – قالب سد- قالب تیر پل و عرشه پل – قالب دور باغچه ای و …..

جک سقفی در انواع مختلفی ساخته شده است که هر کدام از آنها کاربردهای خاص خود را دارند. برای ارتفاع بیشتر از 5 متر لازم است که از اسکافلد (داربست) و یا سیستمهای قالببندی خاص استفاده شود. هر جک دارای سوراخ هایی در بدنه می باشند که توسط این سوراخ ها و مهره ها ارتفاع را میتوان تنظیم کرد . تنظیم سانتیمتری ارتفاع جک زیر سازه بتنی بواسطه پین فنردار و مهره جک سقفی انجام میگیرد .بنابراین مقاوم بودن مهره جک بر اثر ضربات چکش و یا زیر فشار بار ، بسیار حائز اهمیت است . در انتهای لوله بیرونی جک های سقفی یک پیچ تنظیم شمع حمایتی (پیچ تنظیم و مهره) جوش می دهند تا به کمک سوراخ هایی که روی لوله درونی جک های ساختمان تعبیه شده عمل تنظیم ارتفاع جک انجام پذیرد. این سیستم پیستونی توسط اهرمی بر روی دسته ی آن کنترل می شود. قبل از اینکه دست به ساختن ساختمان بزنید باید به فکر فراهم کردن کلیه وسایل و سازههای مورد نیاز در آن باشید. قالب های تونل فرم در نگاه اول دارای قیمت تمامشده بالاتر نسبت به سایر محصولات می باشد ولی در واقع محاسبه سرعت اجرای پروژه و کم کردن نیروی انسانی و استفاده از تجهیزاتی مانند جرثقیل و غیره اثبات میکند که این محصول در واقع بسیار مقرون به صرفه تر برای پروژههای انبوهسازی می باشد، جهت دریافت اطلاعات فنی دقیق و قیمت روز قالب تونل فرم می توانید با دفتر فنی شرکت سازه گستر مدحت تماس بگیرید.

برای قالب بندی یا قالب برداری، نیاز به خرد کردن قالب ها و تبدیل آن ها به ابعاد کوچک نیست و با همان ابعاد اولیه و به صورت یکپارچه از فضا خارج می شوند. وقتی از آجر یا بلوک بتن استفاده میشود باید کل سطح را گچ کاری کرد.آجر یا بتن با گچ کاری میتواند عمر بیشتری داشته باشد.سازه های بتنی میتواند با هر پوششی پوشانده شود.پوشاننده های عام شیشه ، آلومینیوم ، پانل ، ورقه های سنگ ، و نماهای سرامیکی هستند.این ساختارها برای تحمل بارهای سنگین طراحی شده است.حتی میتوان آنها را با دیوارهای بنای سخت سنگ یا آجر پوشاند. در قسمت هایی که به ابعاد بیش از 660 سانتیمتر نیاز باشد تا ابعاد طولی 11 متر از میزهای واسط استفاده خواهد شد که این میز ها حد فاصل بین دو نیم کانال را خواهد پوشاند. بدون شک کار ساخت و ساز یکی از سخت ترین و پیچیده ترین کارها در جهان است و هر کسی نمی تواند به راحتی از پس آن بر بیاید.برای این که شما بتوانید یک کار ساخت و ساز را انجام دهید باید مهارت زیادی در انجام این کار داشته باشید تا بتوانید به خوبی این کار را انجام دهید.زمانی مهارت کارایی بسیار بالایی دارد که شما از ابزارآلات و وسایل مناسب و خوب نیز استفاده کنید تا بدین شکل بتوانید بیشترین بهره را از این کار خود به دست آورید.

تا این که یکی از ایده ها به نام جک سقفی مورد تایید همگان قرار گرفت.جک سقفی امروزه به عنوان یکی از بهترین و پر کاربرد ترین وسایل ساخت و ساز و معماری در جهان شناخته می شود. لولههایی در قسمت پایین جک وجود دارند که در اندازههای گوناگون و قطرهای مختلفی ساخته شدهاند. همانطور که در پاراگراف قبل ذکر کردیم، قسمت پایین جکهای سقفی از لولههایی با قطر 6 سانتی متر و ضخامت 5/2 میلی متر تشکیل شده است. در بالای جک های سقفی با توجه به نیاز مشتریان دارای اشکال مختلفی است که از آن میتوان به جک ساده ، جک U شکل ، جک T شکل و جک صلیبدار و نیز بدون صلیب معرفی کرد که آن ها نیز دارای دو نوع ثابت و متحرک هستند که ثابت ها را به میله جک جوش میدهند .

قسمت نری با توجه به فشار و نوع سازه از بین انواع صلیب، قوطی، لوله ای، ساده و یو انتخاب می شود. استفاده می شود. دهانه ” یو شکل ” و نسبتاً کوچک جک صادراتی به اندازه عبور چهارتراش چوبی است و امکان نصب سولجر را ندارد. دهانه ” یو شکل ” و نسبتاً کوچک جک صادراتی به اندازه عبور چهارتراش چوبی است و امکان نصب سولجر را ندارد. شیپور در قبال آگهیهایی که امکان «خرید امن» ندارند، مسئولیتی ندارد. ۵۰ موثر هست که یکی از مهمترین آنها ورق استفاده شده در آن می باشد که از چون استانداری استفاده شده هست.

یکی از مهم ترین گام های ساختن سازه های بتنی ، انجام قالب بندی صحیح است و مهم ترین اصلی در قالب بندی پایداری است که باید رعایت شود . رایج ترین سایز لوله جک در کشور ایران لوله سلیز ۵ و ۶ است و ضخامت لوله ها معمولا ۲ میلی متر می باشد. از پر فروش ترین و پرکاربرد ترین نوع جک می باشد. یکی از قسمت های ساختمان ها که از همان ابتدا بسیار پر دردسر و خطرساز بود و انسان در زمان ساختن آن همیشه با مشکلات فراوانی روبه رو بود ، سقف است.معمولا کار بر روی سقف ها بسیار سخت بود و هر کسی نمی توانست یک سقف ساختمان را طراحی کند.از همان ابتدا برای راحتی کار افراد یکسری ابزارآلات و وسایل برای سقف ها طراحی شد که اولین آن ها تیرهای چوبی بودند.تیرهای چوبی در ابتدا خوب به نظر می رسیدند اما با گذشت زمان مشخص شد که این وسیله مقاومت چندانی ندارد و امکان به وجود آمدن حادثه بسیار زیاد است. جهت تنظیم جک ها بر روی لوله های نری آنها سوراخهایی با فاصله مساوی 10 سانتیمتری ایجاد میشود که توان حداکثر باربری جک های فوق 1500 کیلوگرم می باشد.