تست اسپید پورشه تایکان به عنوان مدل GT ممکن


این گالری جدید از تصاویر جاسوسی نشان می دهد که نسخه جدیدی از پورشه تایکان در راه است. با توجه به ظاهری که قابل مشاهده است، این ممکن است یک نسخه اسپرت GT از سدان الکتریکی باشد.

این تایکان دارای یک شکاف در زیر دهانه بینی است. نوار سیاه عناصر گسترده تری را در هر لبه بیرونی پنهان می کند. به نظر می رسد که ممکن است یک کانارد زیر چراغ های جلو وجود داشته باشد. یک سنسور بزرگ در سقف بالای شیشه جلو قرار دارد.

از کنار، می توانید ببینید که این وسیله نقلیه دارای رول کیج برجسته و صندلی مسابقه ای در کابین است. پورشه اغلب این قطعات ایمنی را در هنگام آزمایش روی خودروها نصب می کند اما برای نسخه تولیدی آن ها را حذف می کند.

این تایکان بر روی مجموعه ای از چرخ ها با طراحی پیچیده ای سوار می شود که دارای پنج پره با بریدگی در آنها است. ترکیبی از پرداخت تیره و ماشینکاری شده وجود دارد. کالیپرهای بزرگ و زرد نشان می دهد که این خودرو دارای ترمزهای کربن سرامیکی است

در پشت، پورشه یک بال ثابت به دم اضافه می کند و یک اسپویلر کوچک عرشه دار وجود دارد. قطعات ظاهری تهاجمی تر به این تایکان می دهند. در زیر سپر، پره هایی برای دیفیوزر در هر طرف وجود دارد.

تغییرات نشان می دهد که این یک تایکان پست تر است، اما هویت دقیق هنوز یک راز است. در حالی که انواع زیادی از EV در حال حاضر موجود است، پورشه هنوز یک نسخه کامل GT را ارائه نکرده است.

در ماه آگوست، Taycan Turbo S رکورد جدیدی را برای خودروهای الکتریکی در اطراف پیست نوربرگ رینگ Nordschleife ثبت کرد. پیکربندی 20.8 کیلومتری (12.9 مایلی) را در 7 دقیقه و 33.3 ثانیه دور کرد. این برای گرفتن تاج از تسلا مدل S با زمان 7:35 کافی بود.

پورشه به تدریج در حال بهبود تایکان بوده است. به روز رسانی نرم افزاری برای مدل های 2020 تا 2022 و استاندارد در 2023 افزایش قابل توجهی را در محدوده ارائه می دهد. به عنوان مثال، برآورد EPA برای Taycan Turbo Cross Turismo به 233 مایل از 204 مایل قبلی بهبود یافته است.منبع