تویوتا لندکروز زرهی و شش چرخ با ناوشکن پهپاد معرفی شد


تویوتا جدیدترین لندکروزر (J300) را در سال 2021 عرضه کرد، اما هنوز هم در حال تولید J70 در سال 1984 است. در واقع، سفارشات متوقف شده اند زیرا تقاضا بیش از عرضه است. علیرغم سن قابل احترام خود، کامیونی که به هرجایی بروید، نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد زیرا به‌روزرسانی‌ها برای رعایت مقررات ایمنی سخت‌گیرانه‌تر انجام می‌شوند. در این بین، یک شرکت متخصص در خودروهای زرهی یکی از عجیب ترین تبدیل هایی را که تا به حال دیده ایم، راه اندازی کرده است.

MAX 3 Six-Wheeler شرکت SVI Engineering که در نمایشگاه هوافضا و دفاع آفریقا (AAD2022) در آفریقای جنوبی رونمایی شد، بر اساس شاسی J79 ساخته شده است. همانطور که از نام آن پیداست، به گفته کارشناس خودروهای زرهی، این خودرو دارای یک محور سوم است، اما همچنین دارای عرض محور دوم اصلاح شده برای تراز کردن چرخ ها با چرخ های جلو برای رفع “ناهنجاری” J79 است. علاوه بر این، دو محور عقب از ترمزهای دیسکی برای قدرت توقف بهتر برای مطابقت با وزن افزایش یافته خودرو پس از افزودن مجموعه چرخ های اضافی بهره می برند.

این آفرود شوم که برای بازی در فیلم بعدی Mad Max آماده است، بدنه ای کاملاً بازطراحی شده از ورق فولادی زره ​​پوش دارد که می تواند از حمله با تفنگ های تهاجمی و نارنجک های ضد نفر جان سالم به در ببرد. به عنوان استاندارد، سطح حفاظتی EN1063 BR6 را ارائه می دهد، اما می توان آن را به صورت اختیاری به BR7 ارتقا داد. SVI Engineering یک نوار ضد رول عقب جدید اضافه کرده و تغییراتی در سیستم تعلیق ایجاد کرده است.

قدرت از موتور 4.5 لیتری V8 توربودیزل غیرقابل تخریب ناشی می شود که می تواند حداکثر وزن ناخالص خودرو 5500 کیلوگرم (12125 پوند) را تحمل کند. بخشی از این وزن به یک رهگیر پهپاد متشکل از راداری نسبت داده می شود که موقعیت یک پهپاد متخاصم را شناسایی و آن را شناسایی می کند. پس از آن، اطلاعات به سیستم مدیریت نبرد ارسال می شود که به نارنجک انداز خودکار متصل است. هنگامی که پهپاد پایین کشیده می شود، می توان آن را با استفاده از یک موتور سیکلت خارج از جاده که در پشت کامیون نصب شده است، بازیابی کرد.

در حالی که کانسپت رونمایی شده در AAD2022 مبتنی بر سبک بدنه دو کابین است، SVI Engineering می‌گوید که تبدیل برای تک کابین و نسخه SUV معروف به Troop Carrier/WorkMate را نیز به فروش خواهد رساند.منبع