جگوار C-Type Edition 70 موفقیت مدل Le Mans در سال 1953 را جشن می گیرد


تمام مدل‌های جدید جگوار C-Type خاص هستند، اما این شرکت در حال ساخت دو نمونه 70 Edition است که حتی استثنایی‌تر از بقیه هستند. این زوج کسب مقام اول، دوم، چهارم و نهم C-Type را در مسابقات 23 ساعته لمانز 1953 جشن می گیرند. قیمت هر یک از آنها 1.5 میلیون پوند (1.7 میلیون دلار به نرخ ارز فعلی) است.

یکی از مدل‌های 70 Edition دارای رنگ بیرونی Verbier Silver است که ادای احترام به سالگرد پلاتینیوم این خودرو است. در داخل، روکش چرمی قرمز کرنبری وجود دارد.

خودروی دیگر 70 Edition از خودروی برنده Le-Mans در سال 1953 الهام گرفته است. این خودرو بدنه بریتانیایی Racing Green دارد و کابینی با چرم سبز جیر دارد.

جگوار علاوه بر طرح‌های رنگی خاص، با جواهرساز Deakin & Francis همکاری می‌کند. این شرکت نشان‌های میناکاری شده نقره‌ای خودرو را ایجاد می‌کند. همچنین محفظه کلید و پلاک داشبورد را از تکه ای از مخزن سوخت C-Type 1953 می سازد.

مانند تمام خودروهای C-Type ادامه جگوار، نیرو از یک موتور 3.4 لیتری شش سیلندر خطی با سه کاربراتور Weber 40DCO3 تامین می‌شود که 220 اسب بخار (164 کیلووات) قدرت تولید می‌کند.

جگوار ادامه C-Type را در ژانویه 2021 اعلام کرد و در ژوئن شروع به تحویل آنها به خریداران کرد. هر کدام به 3000 ساعت ساخت نیاز دارند. این شرکت از مدل‌سازی CAD برای ایجاد شکل بدنه استفاده می‌کند و سپس از روش‌های صحیح دوره برای ساخت خودرو استفاده می‌کند.

اگر 1.7 میلیون دلار برای خرج کردن در یک ماکت ماشین مسابقه ای دهه 1950 ندارید، حداقل می توانید تصور کنید که نمونه ایده آل شما چگونه به نظر می رسد. جگوار دارای یک پیکربندی برای ادامه C-Type است که شامل مشخص کردن رنگ بدنه، گردها، نشان‌ها و تودوزی می‌شود.

بخش کلاسیک جگوار لندرور مشغول ساخت خودروهای مختلف است که چند نمونه دیگر از خاص ترین مدل های خود را به جاده می آورد. علاوه بر C-Type، این شرکت نسخه های جدید D-Type و نسخه های مختلف E-Type را نیز ارائه کرد.منبع