رقابت BMW X3 M با پورشه ماکان GTS در مسابقات آفرود

58 عکس ها

مسابقه با یک مسابقه درگ سربالایی شروع می شود. هر دو از کنترل پرتاب استفاده می کنند، اما بی ام و سریعترین راکت از تپه بالا می رود و اولین برد خود را به ارمغان می آورد. در مرحله بعدی یک مسابقه در سراشیبی است تا ببینیم کدام یک از سیستم های تپه مناسب SUV ها بهتر است. در این رقابت کندترین SUV برنده می شود و آن پورشه است. زمان بیشتری طول کشید تا کنترل مناسب ب ام و در تپه درگیر شود و سریعتر از ماکان از تپه پایین بیاید.

BMW X3 M Competition و Porsche Macan GTS شاسی بلندهایی هستند که معمولاً آنها را در مسیرهای غبارآلود خارج از منزل پیدا نمی کنید. با این حال، یک جدید کارواو این زوج در حال پیمایش مجموعه ای از چالش های سخت خارج از جاده هستند تا مشخص کنند کدام یک در کارهای معمولی SUV بهتر است.

چالش‌های دیگر فاصله شاسی‌بلندها از زمین، چسبندگی، زوایای نزدیک شدن و خروج و حرکت سیستم تعلیق را آزمایش می‌کنند و دوره نهایی تمام قابلیت‌های آنها را آزمایش می‌کند. این دو SUV برای امتیازاتی که به آخرین رقابت می روند، مساوی هستند. در حالی که پورشه نسبت به BMW نزدیک‌تر به زمین حرکت می‌کند، چالش نهایی و مسابقه کلی را با یک امتیاز برنده می‌شود.

BMW X3 M Competition (2021)

پورشه دارای یک موتور 2.9 لیتری توئین توربو V6 با قدرت کمتر است. 440 اسب بخار (328 کیلووات) و 405 پوند فوت (550 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. دارای گیربکس هفت سرعته است که قدرت را به هر چهار چرخ هدایت می کند. این خودرو از BMW سبک تر است و 4321 پوند (1960 کیلوگرم) وزن دارد. با این حال، فاصله بسیار کمتری از سطح زمین در 6.9 اینچ (177 میلی متر) دارد. ب ام و 8.1 اینچ (206 میلی متر) است.

BMW X3 M و Porsche Macan GTS خودروهای SUV اسپرتی هستند و بعید است که اکثر مالکان شاسی بلندهای خود را خارج از جاده ببرند. با این حال، اگر مسیر گرد و غباری خود را به یکی از آنها نشان دهد، هر دو ماشین‌های آفرود کاملاً توانمندی هستند که برای پیمایش زمین مشکلی ندارند. نشان M و برچسب GTS قابلیت آفرود آن‌ها را کاهش نمی‌دهند، اما شاسی‌بلندهای ارزان‌تری هم وجود دارند که می‌توان در آفرود سوار شد.منبع

BMW دارای موتور شش سیلندر خطی 3.0 لیتری توربوشارژ دوقلو این خودروساز است. 510 اسب بخار (380 کیلووات) و 479 پوند فوت (650 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. این موتور هر چهار چرخ را از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به حرکت در می آورد و وزن آن را به 4431 پوند (2010 کیلوگرم) می رساند.