رولزرویس اسپکتر 2024 امروز رونمایی می‌شود: پخش زنده را ببینید

اضافه شدن جدید به خط تولید رولز رویس زیاد اتفاق نمی افتد و Spectre اولین محصول از Goodwood است که موتور احتراقی را کنار گذاشته است. پیش از تغییر این شرکت به خط تولید برقی خالص در سال 2030، این کوپه نشانه جاه‌طلبی‌های آلایندگی صفر RR و نابودی تدریجی موتور V12 نمادین آن خواهد بود. علیرغم عرضه امروز، تحویل مشتریان تا سه ماهه چهارم سال 2023 آغاز نخواهد شد، بنابراین یک درصد منتظر طولانی مدت هستند.

15 عکس ها

پخش زنده از ساعت 12 بعد از ظهر به وقت گرینویچ / 8 صبح EDT شروع می شود.منبع

یک خودروی برقی بزرگ به یک باتری بزرگ و سنگین نیاز دارد، بنابراین وقتی رولزرویس اعلام کرد بسته وزن آن 700 کیلوگرم (بیش از 1500 پوند) خواهد بود، تعجب نکردیم. به غیر از تامین آب برای موتورهای الکتریکی، باتری نیز به لطف مهندسی هوشمندانه صدا را از بین می برد. بین سقف باتری و کف کانال های سیم کشی و لوله کشی قرار دارد.

Spectre نشان دهنده اوج مهندسی EV در گروه BMW و اولین کوپه این مجموعه است که ICE را از دست داده است.

عکس جاسوسی رولزرویس Spectre EV Front View

Spectre به عنوان یک جایگزین الکتریکی برای Wraith عمل نمی کند، بلکه به عنوان جانشین معنوی فانتوم کوپه عمل می کند. قرار است بزرگترین درهای اتوبوسی که تا به حال در یک RR دیده شده است را دریافت کند که اندازه آن تقریباً یک و نیم متر (حدود 59 اینچ) است. EV مجلل مبتنی بر معماری لوکس است، یک چارچوب آلومینیومی مدولار که از جدیدترین فانتوم، گوست و کولینان اقتباس شده است. اگرچه قطعات روغنی حذف شده اند، اما سیستم برق بسیار پیچیده تر است و کمتر از 7000 متر کابل کشی وجود دارد.

قرار است چه چیزی بدست آورند؟ لوکس ترین خودروی برقی جهان، شاید. نکات کمی توسط مارک متعلق به BMW در پیش از رونمایی امروز فاش شده است، مانند ضریب درگ تنها 0.25. حتی مجسمه روح اکستازی نیز باید به آرامی اصلاح شود تا لغزنده تر شود تا بخشی از تلاش بیشتر برای به حداکثر رساندن کارایی باشد. اسپکتر روی چرخ‌های 23 اینچی سوار می‌شود، بنابراین اولین کوپه پس از بوگاتی رویال از سال 1926 است که از آلیاژهای بزرگی از این کارخانه بهره می‌برد.