شارژ مجدد ولوو C40 در تست گوزن ضعیف عمل می کند

این نشان می‌دهد که مرکز ثقل پایین تنها عاملی نیست که یک وسیله نقلیه می‌تواند آزمایش وحشتناک گوزن را با موفقیت پشت سر بگذارد. کمک‌های الکترونیکی نیز بر نتایج تأثیر می‌گذارند، اما مهم‌تر از آن، کشش لاستیک‌ها.

با معرفی بیشتر خودروهای برقی، تعداد انگشت شماری از آنها قبلاً آزمایش وحشتناک گوزن را پشت سر گذاشته بودند. وسایل نقلیه الکتریکی معمولاً برای بررسی اینکه آیا خودرو می تواند با خیال راحت از یک مانع ناگهانی مانور دهد (و بعد از آن به خط بازگردد) طراحی شده است. حتی خودروهای برقی کراس اوور بالاتر نیز معمولاً عملکرد خوبی دارند – به جز Volvo C40 Recharge که اخیراً توسط افرادی از YouTube آزمایش شده است. km77.com.

در مقایسه، تسلا مدل Y قبلاً آزمایش گوزن را انجام داد و مانور را با سرعت 83 کیلومتر در ساعت (52 مایل در ساعت) به پایان رساند. سایر خودروهای برقی کراس اوور مانند VW ID.4 و مزدا MX-30 نیز عملکرد قابل‌توجهی داشتند، اما بهتر از آنچه که کراس اوور EV تسلا تاکنون به دست آورده است، نبودند. در همین حال، کیا EV6 نیز اخیرا آزمایش را با سرعت 78 کیلومتر در ساعت (48.5 مایل در ساعت) به پایان رساند.

شارژ ولوو C40 2022

با سرعت معیار 77 کیلومتر در ساعت (47.8 مایل در ساعت)، C40 Recharge با شکست مواجه شد، با توجه به این که آزمایش‌کننده به کم فرمانی بیش از حد اشاره کرد. گفته می‌شود که واکنش‌های خودرو عادی است، هرچند گفته می‌شود لاستیک‌ها و دمای آن روز می‌تواند عاملی برای تلاش‌های ناموفق باشد. با این حال، عدم واکنش ESC خودرو نیز به عنوان یک عامل مورد توجه قرار گرفت.

بهترین تلاش در سرعت 70 کیلومتر در ساعت (43.5 مایل در ساعت) انجام شد که در مقایسه با سایر خودروهای کلاس خود کمی پایین بود.

44 عکس هامنبع

ولوو C40 Recharge که سال گذشته برای مدل سال 2022 معرفی شد، نسخه کوپه XC40 Recharge است. نوع تست شده توسط km77.com کاملاً مجهز بود و لاستیک‌های Pirelli PZero Elect را پوشیده بود. در طول مدت آزمایش، خودرو در حالت عادی قرار داشت.