فورد مهلت 31 اکتبر را به نمایندگی‌ها می‌دهد تا به فروش خودروهای برقی آینده متعهد شوند

Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition 2022 قسمت جلوی خارجی

46 عکس ها

نمایندگی‌هایی که اکنون سرمایه‌گذاری خودروهای برقی را انتخاب می‌کنند، دو گزینه صدور گواهینامه خواهند داشت: گواهی مدل E یا گواهی مدل E Elite. همانطور که می‌توانید حدس بزنید، رفتن به الیت گران‌ترین گزینه است، که فروشنده‌ها را ملزم به نصب حداقل دو شارژر سریع DC و یک شارژر سطح 2 می‌کند. علاوه بر این، حداقل یک شارژر سریع DC باید برای استفاده عمومی در دسترس باشد. نمایندگی های معتبر مدل E فقط به یک شارژر سریع DC نیاز دارند که در دسترس عموم نیز باشد. اما در این سطح، محدودیتی برای تعداد خودروهای برقی که فروشنده می تواند بفروشد وجود خواهد داشت.

در این مرحله، احتمالاً دو سؤال در ذهن دارید: چه مقدار و چه مدت؟ همکاران ما در InsideEVs در این رویداد شرکت کرد و تمام جزئیات را دریافت کرد، از جمله ارائه ای توسط جیم فارلی، مدیر عامل فورد در مورد اینکه چگونه شرکت و شبکه نزدیک به 3000 فروشنده آن می توانند برای فروش خودروهای برقی تکامل یابند.

حداقل، فورد 500000 دلار سرمایه گذاری از سوی فروشندگان برای ارتقاء امکانات را تخمین می زند، اما برای مکان هایی که بالاترین گواهینامه EV ممکن را انتخاب می کنند، می تواند تا 1.5 میلیون دلار افزایش یابد. اینها اعداد سنگینی هستند و فروشندگان فقط تا 31 اکتبر فرصت دارند تصمیم بگیرند. با این حال، کمی بیشتر از آن وجود دارد.

برای مبتدیان، نمایندگی ها ملزم به دریافت گواهینامه EV نیستند. آنها می توانند همانطور که هست سرباز بزنند، اما از اول ژانویه 2024، نمی توانند هیچ وسیله نقلیه برقی فورد مانند موستانگ ماخ ای را بفروشند. همچنین، مهلت 31 اکتبر یک معامله یکباره نیست. اگر بعداً فروشندگان تصمیم به سرمایه‌گذاری خودروهای برقی بگیرند، پنجره دیگری در سال 2025 باز می‌شود که واجد شرایط فروش خودروهای برقی از سال 2027 آغاز می‌شود. از نظر تئوری، فورد تا آن زمان خودروهای برقی بیشتری را در کارنامه خود خواهد داشت که می‌تواند مکان‌های بیشتری را متقاعد کند که در مقابل ساخت خودروهای برقی گواهینامه دریافت کنند. سرمایه گذاری در حال حاضر البته هزینه های سرمایه گذاری احتمالا با گذشت زمان افزایش خواهد یافت.