مردی بدون اسلحه بی ام و را با سرعت 144 مایل بر ساعت دریفت کرد و رکورد جهانی گینس را به نام خود ثبت کرد

در حالی که فیلم‌ها باعث شده دریفت کردن یک شاهکار آسان به نظر برسد، در واقع اینطور نیست. برای اطمینان از موفقیت آمیز و ایمن بودن مانور، نیاز به هماهنگی بین بازوها، پاها و چشمان راننده دارد. اما اگر راننده یکی از این حواس را نداشته باشد چه؟

بارتوش اوستالوفسکی را ملاقات کنید. او قطع عضو است و در حال حاضر دریفت حرفه ای است. به نظر نمی رسد که فقدان اسلحه بر حرفه فعلی او تأثیری نداشته باشد. در واقع، او اخیراً رکورد جهانی گینس را برای سریع ترین دریفت جهان در حالی که با پا فرمان می دهد، ثبت کرده است.

اوستالوفسکی در سال 2006 بر اثر تصادف وحشتناک موتورسیکلت دست های خود را از بالای آرنج از دست داد. اما این باعث نشد که او به دنبال هدفش برای تبدیل شدن به یک راننده دریفت حرفه ای باشد.

اوستالوفسکی در 30 سپتامبر 2022 با استفاده از BMW M3 این رکورد را به نام خود ثبت کرد. او با سرعت 172 مایل در ساعت (276.8 کیلومتر در ساعت) شروع به رفتن به پهلو کرد، سپس رکورد سرعت 143.9 مایل در ساعت (231.66 کیلومتر در ساعت) را در یک منطقه اندازه گیری 165 فوتی (50 متری) داشت. او توانست حداکثر زاویه دریفت 60 درجه را انجام دهد.

پرونده رکوردهای گینس نشان می دهد که بارتوش معتقد است غیرممکن وجود ندارد و فقط در ذهن وجود دارد. این آخرین شاهکار به تازگی این را ثابت کرده است.

تلاش برای ثبت رکورد در فرودگاه پیلا در لهستان انجام شد، و ویدیوی بالای این صفحه باید حلقه برجسته آن تلاش برای ثبت رکورد را به شما نشان دهد.

اکنون، اوستالوفسکی در مسابقات قهرمانی دریفت لهستان با استفاده از دریفت E92 BMW M3 که متناسب با شرایط او اصلاح شده است، شرکت می کند. این موتور مجهز به یک موتور 7.0 لیتری LS3 V8 است که تا 1000 اسب بخار قدرت (176 کیلووات) و 944 پوند فوت (1280 نیوتن متر) گشتاور دارد. این گیربکس ها از طریق یک جعبه دنده 8 سرعته ZF به چرخ ها فرستاده می شوند که Ostalowski خود را از طریق یک مهار در شانه راست تغییر می دهد.منبع