مرسدس بنز C کلاس 2022 برنده جایزه برتر ایمنی IIHS+ شد

مرسدس کلاس C سدان (2021)

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) به مرسدس بنز C کلاس 2022 اعطا کرده است. Top Safety Pick+ جایزه – بالاترین تقدیر از یک سازمان علمی غیرانتفاعی مستقل.

مرسدس کلاس C جدیدترین خودرویی است که بالاترین امتیاز را کسب کرده است Top Safety Pick+ جایزه امسال، پس از تویوتا توندرا در سپتامبر و هیوندای آیونیک 5 در ماه جولای. در اوایل سال، IIHS خودروهایی را معرفی کرد که بالاترین جوایز را برای سال 2022 به دست آوردند و گروه موتور هیوندای بر این لیست غالب بود.

IIHS به چراغ‌های LED استاتیک استاندارد کلاس C امتیاز خوبی داده است. با این حال، چراغ‌های جلوی منحنی تطبیق‌پذیر اختیاری، که با پکیج نور دیجیتال عرضه می‌شوند، رتبه‌بندی قابل قبولی دارند. برای کسب بالاترین افتخار، رتبه‌بندی خوب یا قابل قبول باید در سراسر محدوده موجود باشد.

از سال 2023، IIHS قرار است معیارهای جایزه سخت تری را برای آزمایش خود معرفی کند. ارزیابی ضربه جانبی به‌روزرسانی شده با سرعت بالاتر و با مانع سنگین‌تر انجام می‌شود. همچنین یک تست جدید پیشگیری از تصادف عابر پیاده در شب انجام خواهد شد.منبع

برای به دست آوردن یک انتخاب ایمنی برتر جایزه IIHS در سال جاری، این آژانس اعلام کرد که این وسیله نقلیه باید در شش ارزیابی قابلیت تصادف، رتبه خوب را کسب کند. این تست‌های تصادف شامل تست‌های همپوشانی کوچک سمت راننده در جلو، همپوشانی کوچک سمت سرنشین در جلو، همپوشانی متوسط ​​در جلو، سمت اصلی، استحکام سقف و تست‌های تکیه گاه سر است. خودرو همچنین باید دارای یک سیستم پیشگیری از تصادف جلو پیشرفته یا برتر در ارزیابی خودرو به وسیله نقلیه و خودرو به عابر پیاده در روز باشد.

با توجه به آن، سیستم پیشگیری از تصادف جلوی ترمز فعال استاندارد کلاس C در ارزیابی خودرو به خودرو رتبه برتر و در ارزیابی خودرو به عابر پیاده در روز رتبه پیشرفته را دریافت کرد. در همین حال، دستیار ترمز فعال اختیاری با عملکرد ترافیک متقابل رتبه های برتر را در هر دو تست کسب می کند.