مرسدس AMG C63 با V8 از منهارت پرقدرت می‌گیرد


مرسدس از نسل بعدی AMG C63 رونمایی کرد و M177 V8 توربوشارژ از بین رفت. این خودروساز اسب بخار هیبریدی را انتخاب کرده و یک موتور چهار سیلندر توربو را با یک موتور الکتریکی جفت کرده است. اما V8 به لطف Manhart که نسخه جدید CR 700 Last Edition را عرضه می کند، بی سر و صدا به شب نمی رود.

این خودرو بر اساس C63 AMG S با پیشرانه V8، به لطف ارتقاهای Manhart، عملکرد بسیار خوبی را دریافت می کند. این مدل با کیت عملکرد توربو Manhart در دسترس است که توربوشارژرها و اینترکولرها را ارتقا می‌دهد، که فقط دو تکه هستند و به یک پازل بزرگتر تبدیل می‌شوند.

این متخصص بازار پس از فروش، میزان مصرف کربن و نقشه ECU خود را نیز اضافه می کند و این سدان 510 اسب بخاری (380 کیلووات) را به 712 اسب بخار (530 کیلووات) می رساند. امتیاز گشتاور نیز جهشی مشابه دارد و از 516 پوند فوت (700 نیوتن متر) به 678 پوند فوت (920 نیوتن متر) افزایش یافته است. مرسدس تیونینگ شده توسط منهارت می تواند از 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) به سرعت 124 مایل در ساعت (200 کیلومتر در ساعت) در 5.5 ثانیه بپیماید، که تیونر ادعا می کند که “پیشرفت بسیار زیاد چند ثانیه ای” در مقایسه با مدل استاندارد است.

این خودرو همچنین یک اگزوز ارتقا یافته دریافت می‌کند و سیستم‌های اگزوز Race و Sport Manhart’s downpipe فقط برای صادرات در دسترس هستند. یکی فاقد مبدل های کاتالیزوری است، در حالی که دیگری دارای مبدل های 200 سلولی است. Manhart ارتقاهای نامشخصی را به گیربکس اضافه می کند و فنرهای سیم پیچ H&R قابل تنظیم ارتفاع را نصب می کند.

چرخ‌های بیست اینچی استاندارد هستند که منهارت آن‌ها را با پرداخت سفارشی ارائه می‌کند. چرخ‌های مثال بالا دارای روکش مشکی مات و حاشیه‌های طلایی هستند. یکی دیگر از جزئیات طراحی جدید، روکش مشبک مشکی براق رادیاتور است.

C63 پرقدرت Manhart یک ارسال عالی برای این خودرو است و بسیاری از علاقه مندان ممکن است کوچک کردن نسل بعدی را دوست نداشته باشند. با این حال، AMG C63 2024 کاملاً قدرتمند است و بنزین را با برق ترکیب می کند. این هیبریدی پلاگین 671 اسب بخار (500 کیلووات) و 752 پوند فوت (1019 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند و تمام قدرت آن را در عرض 3.3 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت (96 کیلومتر در ساعت) می رساند. این حدود 0.5 ثانیه سریعتر از نسل قبلی خود است.

در حالی که C63 جدید دارای ارقام عملکردی برای پشتیبان گیری از سوئیچ به قدرت هیبریدی است، چیز کمی برای جایگزینی اگزوز رعد و برق V8 وجود دارد. Manhart CR700 Last Edition به خوبی موتور را خداحافظی می کند، اما ما هیجان زده هستیم که ببینیم این تیونر با قدرت 671 اسب بخار چه کاری می تواند انجام دهد.منبع