هیوندای به دنبال کار کودک ادعایی از سوی تامین کنندگان ایالات متحده است: گزارش

ادعاهای ادعایی کار کودک در ماه جولای با تمرکز بر Smart Alabama LLC در لوورن ظاهر شد. این مرکز قطعات النترا، سوناتا و سانتافه را تولید می کند و قطعات کارخانه بزرگ تولید هیوندای در مونتگومری را تامین می کند. در پرونده های شرکتی، هیوندای اسمارت آلاباما LLC را به عنوان مالک اکثریت فهرست می کند. تامین کننده دوم، SL Alabama LLC نیز برای کارگران 13 ساله تحت بررسی قرار گرفت. قوانین کار آلاباما کارگران کارخانه را ملزم می کند که حداقل 18 سال سن داشته باشند.

هنگامی که گزارش‌هایی از کار احتمالی کودکان برای اولین بار در ماه جولای منتشر شد، سخنگوی هیوندای این بیانیه را ارائه کرد Motor1.com:

هیوندای شیوه های استخدام غیرقانونی در هیچ یک از نهادهای هیوندای را تحمل نمی کند. ما خط‌مشی‌ها و رویه‌هایی داریم که مستلزم رعایت همه قوانین محلی، ایالتی و فدرال است.

در مورد تامین کنندگان، رویترز گزارش‌ها حاکی از آن است که هر دو برای جذب و استخدام کارمندان به شرکت‌های خارجی وابسته بودند. طبق گزارش ها، SL Alabama رابطه خود را با یک شرکت پایان داده و یک شرکت حقوقی را برای انجام حسابرسی استخدام کرده است. اسمارت آلاباما تاکنون در مورد تخلفات ادعایی سکوت کرده است.

خوزه مونوز، مدیر عملیات جهانی هیوندای به این موضوع گفت رویترز در 19 اکتبر که خودروساز قصد داشت روابط خود را با تامین کنندگان در اسرع وقت پایان دهد، اگرچه بازه زمانی مشخصی ارائه نشد. مونوز همچنین اشاره کرد که هیوندای در حال انجام تحقیقات گسترده‌تری در سراسر زنجیره تامین مستقر در ایالات متحده برای اطمینان از رعایت قوانین کار است.

جنجال در فوریه آغاز شد که رویترز از یک دختر 13 ساله مهاجر گواتمالایی مطلع شد که برای مدت کوتاهی از خانه خود در آلاباما ناپدید شد. مصاحبه با خانواده نشان داد که او به همراه دو برادر 12 و 15 ساله در اسمارت آلاباما LLC کار می کردند. مصاحبه‌های بعدی با کارگران فعلی و سابق کارخانه نشان داد که 50 کارمند زیر سن قانونی در شیفت‌های مختلف مشغول به کار بودند.منبع

هیوندای در حال برنامه ریزی برای پایان دادن به روابط با دو تامین کننده مستقر در آلاباما به دلیل تخلفات ادعایی مربوط به کار کودکان است. رویترز. اسمارت آلاباما و اس ال آلاباما موضوع تحقیقات وزارت کار آلاباما هستند که به دنبال گزارشی در مورد جزئیات کودکان 12 ساله که در یک محیط تولیدی کار می کنند، هستند.