ولوو EX90 پشت سر و چراغ جلو را قبل از 9 نوامبر معرفی کرد


ولوو EX90 تنها چند روز دیگر معرفی می‌شود، اما قبل از این اتفاق، این خودروساز چند تیزر دیگر برای اشتراک‌گذاری دارد. این دو تصویر مانند بسیاری از تصاویر دیگر هستند زیرا چیز زیادی را نشان نمی‌دهند و یک تکیه‌گاه سر و چیزی که به نظر می‌رسد چراغ جلو است را برجسته می‌کنند.

هفته گذشته ولوو طراحی بیرونی SUV را به نمایش گذاشت و خودرو را غیرقابل تشخیص محو کرد. با این حال، موتیف چراغ جلوی چکش ثور درخشید و این چیزی است که یکی از عکس ها به نظر می رسد. تیزرهای جدید از Volvo Car UK در رسانه های اجتماعی منتشر شده است که عکس ها را با عنوان “تقریبا 100 سال ایمنی، به زودی در آخرین شکل خود فاش می شود” منتشر کرده است.

در زمان آغاز به کار EX90، این خودروساز تاکید کرد که ایمنی و فناوری با این مدل جدید در خط مقدم خواهد بود. ولوو SUV الکتریکی را با حسگرهایی در داخل و خارج پر می کند تا خودرو بتواند محیط اطراف و افراد داخل آن را درک کند. ولوو نه تنها دوربین‌های راننده را آموزش می‌دهد، بلکه فضای داخلی را نیز با راداری پوشش می‌دهد که می‌تواند کودک خوابیده یا حیوان خانگی فراموش شده را شناسایی کند. این خودرو دارای 16 حسگر اولتراسونیک، هشت دوربین و پنج رادار فقط برای نمای بیرونی خواهد بود و سیستم پیشرفته LiDAR در سقف SUV ادغام شده است.

ولوو در حال ایجاد زمینه برای جهانی است که در آن امکان رانندگی بدون نظارت وجود دارد. با این حال، خودروهایی با قابلیت های خودران در مقیاس کامل و در همه جا به احتمال زیاد چندین سال یا چند دهه با آن فاصله دارند. خودروساز LiDAR را تا جایی که ممکن است بر روی خودرو قرار داده است تا بتواند تا آنجا که ممکن است ببیند. این دستگاه قادر است عابر پیاده را تا فاصله 250 متری (820 فوتی) تشخیص دهد.

این خودروساز چیزی در مورد پیشرانه ی این خودرو به زبان نیاورده است و ما احتمالا چیزی به این نزدیکی به فاش نخواهیم آموخت. ما شرط می‌بندیم که ولوو بر روی حداکثر کردن برد تمرکز می‌کند نه عملکرد واقعی. EX90 همچنین خانه مواد بازیافتی خواهد بود و ولوو از حدود 50 کیلو (110 پوند) مواد زیستی بازیافتی و پلاستیک در ساخت خودرو استفاده می کند.

تصاویر ثبت اختراع فاش شده EX90 را مدت ها قبل از آماده شدن ولوو نشان می دهد و یک SUV را نشان می دهد که شبیه مدل های فعلی این برند است. به نظر نمی رسد که EX90 از زبان طراحی فعلی این شرکت فاصله بگیرد، اما ما به طور قطع می دانیم که این مدل در چهارشنبه 9 نوامبر رونمایی می شود.منبع