پورشه علیرغم شکست ردبول، همچنان علاقه مند به پیوستن به فرمول 1 است

رندر غیر رسمی خودروی فرمول یک پورشه توسط کامیل دی باستیانی

پورشه و ردبول در مرحله پیشرفته مذاکرات بودند و به نقطه ای رسیدند که این خودروساز به دنبال مجوز از مقامات رقابت برای تایید قرارداد بود. با این حال، ردبول تصمیم گرفت DNA این دو شرکت بسیار متفاوت است و این می تواند استقلال ردبول را به خطر بیندازد. پورشه نیز به نوبه خود از پایان بحث ها راضی نبود و در ماه سپتامبر به نظر می رسید که گزینه های بسیار محدودی برای ادامه تلاش های F1 خود دارد.

در اوایل شهریور سایت خواهر ما Motorsport.com گزارش داد که پورشه عملاً می‌خواهد 50 درصد از تجارت F1 ردبول را تصاحب کند. ظاهرا ردبول از چنین معامله ای راضی نبود و مذاکرات را لغو کرد.منبع

همکاران ما در Motorsport.com گزارش می دهد که هیئت حاکمه مسابقات اتومبیل رانی پس از جلسه دیروز شورای جهانی ورزش موتوری خود یادداشتی را در مورد قوانین موتور فرمول 1 2026 ارسال کرد. این پیام حاوی اطلاعات دقیقی در مورد برنامه‌های پورشه برای ورود به فرمول 1 نبود، اگرچه تایید کرد که هنوز علاقه‌ای به این برند وجود دارد.

آئودی در ماه آگوست در Spa-Francorchamps اعلام کرد که از سال 2026 به عنوان تولید کننده واحد قدرت به مسابقات قهرمانی جهانی فرمول 1 FIA می‌پیوندد. این اعلامیه تاییدی بر کار سخت همه سهامداران برای توسعه این مقررات بود. ما همچنین خاطرنشان می‌کنیم که پورشه هنوز در حال مذاکره با تیم های فرمول 1 است.”

این به معنای واقعی کلمه همه چیزهایی است که FIA درباره برنامه های پورشه می گوید و Motorsport.com ویلیامز را ممکن ترین شریک جدید می بیند. همچنین Andretti به عنوان یک ورودی جدید بالقوه وجود دارد که می تواند به معامله با پورشه نیز مرتبط باشد. آندرتی آمریکایی فعالانه به دنبال ورود به فرمول 1 بوده است، اما تیم های دیگر تاکنون مقاومت خود را نشان داده اند. با این حال، با گنجاندن یک خودروساز برجسته، همه چیز می تواند تغییر کند.