پینین فارینیا باتیستا 0-60 مایل در ساعت را در 1.79 ثانیه طی می کند و رکورد جدیدی ثبت می کند.

برای تازه کردن حافظه، باتیستا از چهار موتور الکتریکی استفاده می کند که مجموعاً 1900 اسب بخار (1417 کیلووات) و 1696 پوند فوت (2300 نیوتن متر) گشتاور تولید می کنند. Rimac بسته باتری 120 کیلووات ساعتی را ارائه می دهد که به شکل T شکل گرفته و برای مدیریت وزن بهتر نصب شده است. هر خودرو در ایتالیا دست ساز است و تقریباً 1250 ساعت طول می کشد. 150 خودرو برای تولید برنامه ریزی شده است که قیمت آنها از 2.2 میلیون یورو شروع می شود. به ارز ایالات متحده، در حال حاضر 2.25 میلیون دلار است.

پائولو دلاچا، مدیر ارشد تولید و مهندسی Automobili Pininfarina گفت: توزیع وزن کاملاً بهینه و مرکز ثقل پایین در قلب این نتیجه است. ترکیبی از شاسی سفارشی و تنظیم سیستم تعلیق، لاستیک‌های اثبات شده در هزاران مایل آزمایشی، و بردار گشتاور چهار موتوره که قدرتی بی‌سابقه را ارائه می‌کند، باتیستا را قادر می‌سازد تا سریع‌ترین خودروی شتاب‌دهنده جاده‌ای در جهان باشد.منبع

بررسی کنید جست و خیز درباره ماشین ها پادکست برای سایر خودروهای برقی با اسب بخار دیوانه و بیشتر، در زیر موجود است.

12 عکس ها

تولید در ماه جولای آغاز شد و اکنون تحویل به مشتریان در حال انجام است. پینین فارینا اولین نمایش باتیستا را برای عربستان سعودی و امارات متحده عربی انتخاب کرد تا رکورد رکورد خود را که در اتودروم دبی به دست آمده را نشان دهد.

بیایید درست به آن بپریم. باتیستا از 0 تا 60 مایل در ساعت در 1.79 ثانیه می رسد. سرعت آن در 4.49 ثانیه به 120 می رسد، تقریباً همان زمانی است که شورولت کامارو SS به سرعت 60 می رسد. به گفته Pininfarina، این آمار رسمی است و نشان دهنده رکوردهای جدیدی برای خودروهای تولیدی است. حداکثر سرعت 217 مایل در ساعت است، که یک رکورد نیست، اما با این حال، برای هر خودرویی هوای کمیاب است، هرگز برای خودروهای برقی مهم نیست.