BMW Honors Final i3 را با مراسم ویژه و رنگ طلایی معرفی می کند


یکی را برای BMW i3 محبوب بریزید. پس از هشت سال و نیم فعالیت چشمگیر با فروش یک چهارم میلیون دستگاه در 74 کشور مختلف، تولید این هاچ بک هیبریدی کوچک متوقف می شود. به ناچار i3 راه را برای یک کراس اوور الکتریکی خالص جدید که در زیر iX شکاف داده شده است، به نام iX1 باز خواهد کرد، اما نه قبل از اینکه BMW این نماد را به سبک خود بفرستد.

طی یک مراسم تحویل ویژه در کارخانه BMW Welt در مونیخ آلمان، این خودروساز 18 نمونه نهایی i3 را برای تعداد انگشت شماری از مشتریان خوش شانس به خانه ردیف کرد. هر خودرو دارای همان رنگ طلایی گالوانیکی و روکش مشکی به عنوان ادای احترام به موفقیت دیرینه i3 بود.

مدل های نهایی BMW i3
مدل های نهایی BMW i3

بی‌ام‌و در بیانیه‌ای گفت: «در شروع تولید سری خود در هشت سال و نیم پیش، این خودرو یک رویاپرداز و عجیب به حساب می‌آمد. از آن زمان، خودروی جمع و جور با محرک الکتریکی خود را به عنوان پیشگامی برای لذت رانندگی بدون آلایندگی محلی و پایداری جامع تثبیت کرده است.

BMW در سال 2021 به تولید i3 در ایالات متحده پایان داد، قبل از اینکه امسال این خبر را در مقیاس جهانی رسمی اعلام کند. این هاچ بک سواری در سال 2013 وارد بازار شد و در طول دوره تولید خود، محدوده رانندگی الکتریکی بین 81 مایل (130 کیلومتر) تا 153 مایل (246 کیلومتر) را ارائه داد.

در مجموع، ب ام و بیش از 250000 نمونه از i3 را در سراسر جهان فروخت که آن را به موفق ترین خودروی برقی این خودروساز تا به امروز از نظر فروش خالص و یکی از موفق ترین خودروهای برقی تمام دوران تبدیل می کند.

از نظر فنی، نام بی‌ام‌و i3 به شکل یک سدان سری 3 الکتریکی با باتری در چین زنده است و به زودی، ایالات متحده جایگزینی برای هاچ‌بک کوچک در کراس اوور iX1 خواهد دید. اما i3 همانطور که می دانیم رسما به پایان خط رسیده است و از دست خواهد رفت.منبع