این نشان ویژه فولکس واگن کانگوروها را دور نگه می دارد


اگرچه 1 آوریل نزدیک است، RooBadge به همان اندازه واقعی است. در حالی که نشان‌های خودروهای مدرن انواع رادارها و حسگرها را در خود جای داده‌اند، این لوگوی فولکس‌واگن متفاوت است. دارای بلندگوهای جهت دار داخلی است که یک پرتو صدا را با دقت انتخاب شده منتشر می کند تا کانگوروها را دور نگه دارد. این به عنوان یک بازدارنده مبتنی بر صدا عمل می کند و برای همه خودروها، نه فقط فولکس واگن ها، در حال توسعه است.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، RooBadge (“رو” شکل کوتاه شده “کانگورو” در انگلیسی استرالیایی است) Down Under توسعه یافته است. فولکس واگن با رفتارشناسان کانگورو از دانشگاه ملبورن متحد شد تا درباره این پستاندار بامزه متعلق به خانواده کیسه‌داران بیشتر بداند. سازمان نجات حیات وحش استرالیا وایرز با ارائه داده‌های بی‌درنگ درباره مکان کانگوروها در سراسر قاره کمک می‌کند.

جدا از خود نشان، فولکس‌واگن استرالیا نیز در حال کار بر روی یک دارنده پلاک جداگانه است که RooBadge را در خود جای داده است. فناوری جدید در اینجا بر روی Amarok نشان داده شده است، اما این صفحه به طور جهانی سازگار خواهد بود. این دو مورد در حال حاضر برای فروش در دسترس نیستند زیرا هنوز آزمایشاتی وجود دارد که باید انجام شود تا صدایی که از بلندگوهای کوچک خارج می شود کامل شود.

در ابتدا، RooBadge به عنوان یک بازدارنده کانگورو خاکستری شرقی عمل می کند، اما صداهای بعدی نیز باید کانگورو غربی و کانگورو قرمز را دور نگه دارد. حیوانات دیگری نیز برای کاهش بیشتر خطرات برخورد با حیات وحش در نظر گرفته می شوند. در مرحله اولیه، فولکس‌واگن صداها را روی کانگوروهایی که در زمین‌های گلف یافت می‌شوند آزمایش کرد و سپس به ترکیبی از صداهای طبیعی و مصنوعی رسید.

پس از آن، وانت های آماروک مجهز به بلندگوهای جهت دار، دوربین های 360 درجه و حسگرهای حرکتی به مدت شش ماه در مکان هایی که کانگوروها مهاجرت می کنند، قرار گرفتند. فولکس‌واگن واکنش‌های آن‌ها را زیر نظر گرفت و تایید کرد که RooBadge موثر است. پس از آزمایش این فناوری با وسایل نقلیه ثابت، این شرکت تأییدیه ای از دفتر اخلاق تحقیقاتی دریافت کرد تا سخت افزار را با Amarok های متحرک که با سرعت آهسته رانندگی می کنند ارزیابی کند.

RooBadge که طی سه سال توسعه داده شد، با یک برنامه اختصاصی در داخل خودرو کار خواهد کرد که از GPS و داده های تله متری استفاده می کند. به طور خودکار صداها را از طریق نقاط برخورد کانگورو منتشر می کند. در آماروک، با جایگزینی نشان اصلی با لوگوی پیشرفته فولکس‌واگن، به‌عنوان یک راه‌حل plug & play ارائه می‌شود.

علی‌رغم زمان‌بندی بد، به نظر می‌رسد که این موضوع بیش از حد پیچیده‌تر از آن است که فقط یک شوخی باشد. فولکس‌واگن می‌گوید که در حال مذاکره با شرکای اروپایی و ایالات متحده است تا RooBadge را به یک عامل بازدارنده برای حیوانات دیگر تبدیل کند.منبع