بی‌ام‌و iX2 برقی برای اولین بار جابجا شد، جلوپنجره بسته را نمی‌توان پنهان کرد

عکس های جاسوسی BMW iX2

این اولین نگاه ما به EV است، که بسیار شبیه نسخه گازسوز است که قبلا مشاهده کرده بودیم. با این حال، برچسب بزرگ «خودروی الکتریکی» روی درهای جلو، فقدان سیستم اگزوز در زیر والانس عقب و جلوپنجره بسته، پیشرانه این خودرو را نشان می‌دهد. این کراس اوور از پوشش استتاری تمام بدنه استفاده می‌کند که جزئیات ظاهری را پنهان می‌کند، اما سقف شیب‌دار کوپه‌مانند به راحتی قابل تشخیص است. X2 چند نشانه از X4 بزرگتر در عقب به عاریت گرفته و در عین حال رویکرد محتاطانه تری برای بازسازی نمای جلو دارد.

انتظار می‌رود iX2 قوای محرکه خود را با iX1 که در اوایل سال جاری معرفی شد، به اشتراک بگذارد که هر دو بر روی پلت فرم FAAR سوار می‌شوند. این کراس اوور با اندازه یک موتور دوگانه، یک موتور برای هر محور، 313 اسب بخار (230 کیلووات) و 364 پوند فوت (494 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. این قدرتمندترین نسخه نسل سوم X1 موجود است که در 5.7 ثانیه از حالت سکون به سرعت 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) می رسد.

BMW در حال آماده سازی یک کراس اوور کاملا جدید X2 است. ما مدل بازسازی شده را برای اولین بار در ماه اکتبر مشاهده کردیم و چند روز بعد عکس هایی از تریم داغ تر M35i منتشر کردیم. آهنگ اولین‌ها برای X2 بازطراحی‌شده به پایان نرسیده است، زیرا جدیدترین تصاویر جاسوسی iX2 الکتریکی را به تصویر می‌کشند.

جزئیات پیشرانه برای بقیه خط تولید یک راز است، اما ما انتظار داریم BMW آن را با موتورهای سه و چهار سیلندر عرضه کند. M35i احتمالا دارای یک توربوشارژ 2.0 لیتری چهار سیلندر خواهد بود که کمی بیش از 300 اسب بخار (223 کیلووات) تولید می کند. این خودرو ممکن است بالاتر از خروجی iX2 الکتریکی نباشد، اما ظاهری منحصر به فرد و اسپورت دارد تا آن را از بقیه خط تولید جدا کند.

BMW X2 و iX2 هنوز زمان زیادی برای توسعه در پیش دارند. ما انتظار نداریم که iX2 جدید تا زمانی در سال آینده و قبل از ورود به عنوان مدل 2024 معرفی شود. ممکن است مدتی طول بکشد تا این کراس اوور الکتریکی وارد ایالات متحده شود، اگر اصلاً باشد. iX1 که پیشرانه را ارائه می‌کند در کنار X1 گازسوز موجود نیست.منبع