تحویل فورد رنجر 2023 در اروپا با تریم رپتور آغاز شد


فورد نه تنها در ایالات متحده، بلکه در تعداد زیادی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بریتانیا و غیره پرفروش ترین کامیون را دارد. البته ما در مورد فورد رنجر صحبت می کنیم که اکنون با اولین تحویل رنجر رپتور کاملاً جدید در قاره کهن وارد عصر جدیدی در تاریخ خود می شود. این خودروساز برای اولین بار در آگوست 2018 این کامیون پرفورمنس را در اروپا معرفی کرد و اکنون نوبت به جایگزینی مدل نسل دوم رسیده است.

فورد می گوید که تولید رنجر رپتور جدید به خوبی در حال انجام است و اولین مشتریان شروع به دریافت وسایل نقلیه خود کرده اند. عرضه کامیون هاردکور نشان دهنده آغاز تحویل نسل جدید رنجر است که هنوز در ایالات متحده موجود نیست. با این حال، فورد قبلاً تأیید کرده است که هم رنجر معمولی و هم رنجر رپتور در آمریکای شمالی با تولید کامیون استاندارد که قرار است در ماه می 2023 در کارخانه میشیگان آغاز شود، به فروش خواهند رسید.

در حال حاضر، رنجر رپتور جدید فقط با موتور جدید 3.0 لیتری توئین توربوشارژ اکوبوست برای سفارش در اروپا در دسترس است. این واحد که نزدیک به آسیاب V6 موجود در زیر کاپوت اکسپلورر ST است، اوج خروجی 288 اسب بخار (215 کیلووات) و 362 پوند فوت (491 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند که از طریق ده به هر چهار چرخ منتقل می شود. -گیربکس اتوماتیک سرعتی یک موتور 2.0 لیتری توئین توربو دیزل در اوایل سال 2023 با اولین تحویل مشتریان در تابستان سال آینده به این مجموعه خواهد پیوست.

تا آنجا که به معرفی رنجر رپتور جدید در آمریکای شمالی مربوط می شود، این کامیون پرفورمنس می تواند به عنوان مدل 2023 یا 2024 وارد ایالات متحده شود. همچنین مشخص نیست که آیا این دستگاه در مقایسه با نسخه های اروپایی و بین المللی دچار تغییرات قابل توجهی خواهد شد یا خیر.

با این حال، چیزی که ما با اطمینان می دانیم این است که مدل آمریکایی با موتور دیزلی فروخته نمی شود. بسیار جالب است که ببینیم موتور 3.0 لیتری EcoBoost V6 رنج رپتور چه خروجی برای آمریکا خواهد داشت، با توجه به اینکه مدل بین المللی موجود در خارج از اروپا 392 اسب بخار (292 کیلووات) و 583 نیوتن متر (430 پوند فوت) گشتاور تولید می کند.

فورد قول داده است که جزئیات بیشتری در مورد عرضه این کامیون در آمریکای شمالی در اوایل سال آینده منتشر کند.منبع