تویوتا پریوس 2023 با قطعات GR پیش نمایش توسط TRD

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که تویوتا به پریوس GR رفتار می کند زیرا این هیبریدی که زمانی بسیار محبوب بود، از نیمه دوم سال 2017 در ژاپن قطعات اسپرتی داشت. Prius Alpha با مشخصات JDM (معروف به Prius v در ایالات متحده). ایالت‌ها و پریوس+ در اروپا) و پریوس PHV (پرایم در ایالات متحده) حدود پنج سال است که در تریم GR Sport در داخل کشور در دسترس هستند. GR Sport در پایین زنجیره غذایی GR قرار دارد و در زیر سطح متوسط ​​GR و GRMN سطح بالا قرار دارد.

هر زمان که یک تویوتا جدید در ژاپن به نمایش در می‌آید، فوراً با انبوهی از به‌روزرسانی‌های توسعه‌یافته توسط Modellista و TRD بمباران می‌شود. نسل پنجم پریوس نیز از این قاعده مستثنی نیست، زیرا خودروی هیبریدی نمادین – که اکنون به طور مسلم بهتر از همیشه به نظر می رسد – قبلاً توسط دو تیونر داخلی این خودروساز مورد توجه قرار گرفته است. توسعه مسابقه تویوتا در حال پیش نمایش مدل بازسازی شده با مجموعه ای از قطعات با برند Gazoo Racing است.

این باعث می‌شود پریوس پرایم تنها نیم ثانیه کندتر از GR 86 2023 باشد. حتی مدل معمولی آن نیز بسیار سریع‌تر از قبل است و به 7.2 ثانیه برای تکمیل کار یا 2.6 ثانیه کمتر از مدل قبلی خود نیاز دارد. نسخه چهارچرخ محرک غیر پریوس زمان دویدن را به 7.0 ثانیه کاهش می دهد.منبع تویوتا پریوس 2023

برخلاف پکیج پر زرق و برق Modellista که اوایل این هفته معرفی شد، این قطعات GR ظریف‌تر هستند. یک لبه اسپویلر برجسته در جلو قابل توجه است در حالی که قسمت عقب میزبان یک جفت بال در درب عقب است. پریوس 2023 به چرخ‌های متفاوت و احتمالاً کمی بزرگ‌تر مجهز شده است و به نظر می‌رسد که بادگیرهای سیاه رنگی دارد، زیرا ظاهراً هنوز هم در سرزمین خورشید طلوع می‌کنند.

بعید به نظر می رسد تویوتا با یک نسخه پرفورمنس واقعی از پریوس جدید وارد بازار شود، زیرا این مدل هنوز هم در مورد کارایی است. با این حال، آخرین نسل بسیار قدرتمندتر از مدلی است که برای هر دو طعم استاندارد و پرایم جایگزین شده است. اولی کمی کمتر از 200 اسب بخار قدرت دارد در حالی که دومی 220 اسب بخار قدرت دارد که برای شتاب صفر تا 60 مایل در ساعت تنها در 6.6 ثانیه خوب است.