تویوتا پریوس 2023 با AWD، 57 MPG ترکیبی تخمین زده شده در ایالات متحده معرفی شد

تویوتا اطلاعات قیمت پریوس و تاریخ فروش را اواخر امسال اعلام خواهد کرد. برای جزئیات پریوس پرایم باید تا نیمه اول سال 2023 صبر کنیم.منبع

نسل پنجم پریوس بر روی پلت فرم نسل دوم TNGA-C این شرکت سوار می شود. هیبریدی جدید 2 اینچ (50.8 میلی متر) کوتاه تر و یک اینچ (25.4 میلی متر) عریض تر از مدلی است که جایگزین شده است. نقطه لگن نیز یک اینچ پایین تر است. تویوتا برای کمک به کاهش مرکز ثقل خودرو و حفظ فضای بار، باتری را زیر صندلی‌های عقب قرار داد.

پس از معرفی تویوتا پریوس PHEV جدید در اروپا، این خودروساز آماده است تا نسخه آمریکایی را برجسته کند. پریوس هیبریدی 2023 و پلاگین پریوس پرایم 2023 در داخل و خارج شبیه به همتای اروپایی خود به نظر می رسند، اما ما اکنون اطلاعات بیشتری در مورد مدل ایالات متحده داریم، از جمله جزئیات مربوط به نسخه چهار چرخ متحرک.

پریوس پرایم پلاگین هیبریدی اسپورت ترین در میان این دسته است. همچنین از موتور 2.0 لیتری و باتری جدید استفاده می کند، اما ترکیبی از این مدل 220 اسب بخار (161 کیلووات) تولید می کند. قوای محرکه قوی تر، خودرو را تنها در 6.6 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رساند. قوای محرکه جدید همچنین شعاع حرکتی 25 مایلی مدل نسل قبلی فقط الکتریکی را بیش از 50 درصد افزایش می دهد، اما ریاضیات نشان می دهد که 37.5 مایل رانندگی با برق خالص است. کمک به شارژ مجدد باتری Prime یک پنل سقفی خورشیدی اختیاری است.