سوپراسپرت جدید فراری V12 را در حال آزمایش در پیست فیورانو ببینید


اکنون که شاسی بلند Purosangue وارد بازار شده است، فراری به کاری که بهترین می داند – توسعه ابرخودروها – بازگشته است. در پیست خصوصی فیورانو در ایتالیا، یک نمونه اولیه کاملاً استتار شده در حالی که بهترین تصور را از یک رم داشت، جاسوسی شد. با این حال، ظاهر می تواند فریبنده باشد زیرا هویت واقعی خودرو مانند یک مدل جدید V12 است که جایگزین 812 Superfast و 812 Competizione داغتر شده است.

روما باید با یک موتور V8 توربو دوقلو کوچکتر بسنده کند، در حالی که این خودروی آزمایشی کاپوت بلندتری دارد تا احتمالاً یک نیروگاه دوازده سیلندر را در خود جای دهد. یک V12 موتور جلوی جدید بخشی از جدیدترین نقشه راه محصول فراری است که خواستار 15 مدل جدید تا سال 2026 است. در این لیست یک خودروی برقی که در سال 2025 عرضه می شود، اما همچنین یک جایگزین لافراری است که قرار است “به زودی” وارد بازار شود. چقدر زود؟ معلوم نیست.

با بازگشت به نمونه اولیه، مطمئناً شبیه یک V12 تنفس طبیعی به نظر می رسد. دیدن و شنیدن در مورد یک ابرخودروی جدید که با چنین موتور بزرگی در حال توسعه است، زمانی که اکثر خودروسازان تماماً به کوچک سازی، هیبریدی ها و خودروهای برقی می پردازند، شاداب است. همانطور که در ابتدا در تصاویر جاسوسی هفته گذشته مشخص شد، خودروی آزمایشی دارای قوس چرخ‌های پهن‌تر در مقایسه با باسن رم‌ها است. فاسیای جلو دارای یک سپر بازطراحی شده با ورودی هوای بزرگتر برای خنک کردن موتور قوی تر است.

ما به شما یادآوری می کنیم که موتور 6.5 لیتری V12 در 812 Competizione با قدرت خیره کننده 830 اسب بخار خوب است، اما فراری قبلاً اعلام کرده است که یک نسخه قدرتمندتر در راه است. ممکن است ابتدا آن را در هایپرکار ببینیم که احتمالاً بخشی از یک پیشرانه هیبریدی خواهد بود. اولین خودروی مسابقه ای استقامتی هیبریدی Le Mans در پایان ماه خواهد بود که می تواند دریچه ای به آینده V12 مارانلو باشد.

از آنجایی که این خودروی آزمایشی هنوز بدنه خود را ندارد، تنها می تواند به این معنی باشد که به این زودی رونمایی رسمی صورت نخواهد گرفت. منطق به ما می‌گوید سال 2023 تصاویر جاسوسی و ویدیوهایی از نمونه‌های اولیه با بدنه نهایی را پیش از نمایش تا پایان سال یا اوایل سال 2024 برای ما به ارمغان می‌آورد.

فراری یکی از آخرین خودروسازانی خواهد بود که از ICE استفاده می‌کند، و در این بین، V12 هنوز هم حداقل نسلی دیگر دارد.منبع