مازراتی Project24 به عنوان خودروی پیست MC20 با قدرت 740 اسب بخار معرفی شد


Maserati Project24 در رندرهایی برای پیش‌نمایش نسخه‌ی جدید MC20 به نمایش در می‌آید. این شرکت تنها 62 عدد از آنها خواهد ساخت. هنوز جزئیاتی در مورد قیمت یا زمان آغاز تحویل ارائه نمی دهد.

Project24 Nettuno V6 3.0 لیتری را به یک جفت توربو جدید مجهز می کند که قدرت موتور را به 740 اسب بخار (552 کیلووات) به جای 621 اسب بخار (463 کیلووات) از MC20 جاده ای می رساند. مدل فقط پیست دارای یک گیربکس شش سرعته متوالی با دیفرانسیل مکانیکی با لغزش محدود و خود قفل شونده در مقابل گیربکس هشت سرعته دوکلاچه خودرو موجود است.

برای دور زدن مسیر، Project24 دارای دمپرهای قابل تنظیم و میله های ضد غلتک است. ترمزهای کربن سرامیکی برمبو دارد. این خودرو بر روی چرخ‌های 18 اینچی با قفل مرکزی سوار می‌شود.

Centro Stile Maserati سبک MC20 را اصلاح کرده تا در پیست توانایی بیشتری داشته باشد. در جلو، چراغ های جلوی نسخه جاده ای از بین رفته است. یک دریچه بزرگ در کاپوت به هدایت هوا روی بدن کمک می کند. اسپلیتر جلو و بال عقب برای تنظیم دقیق آیرودینامیک در مسیر قابل تنظیم هستند.

عقب دارای یک بال بزرگ است. مازراتی لوله های اگزوز را به یک موقعیت بالاتر روی سپر عقب منتقل می کند تا دیفیوزر بزرگتر شود.

مازراتی پیش بینی کرده است که Project24 وزنی کمتر از 2756 پوند (1250 کیلوگرم) داشته باشد. برای مقایسه، خودروی جاده ای 3306 پوند (1500 کیلوگرم) است.

از آنجایی که این خودرو فقط برای پیست است، مازراتی فضای داخلی MC20 را برای ایجاد Project24 از بین می‌برد. کابین دارای رول کیج و کپسول آتش نشانی مطابق با FIA است. یک مهار شش نقطه ای راننده را نگه می دارد و این فرد فرمان چند کاره فیبر کربنی را در دست می گیرد. ABS مسابقه ای قابل تنظیم و کنترل کشش وجود دارد.

مازراتی چندین ارتقاء اختیاری را برای Project24 ارائه می کند. خریداران می توانند صندلی سرنشین، دوربین دید عقب، ضبط تله متری، دوربین داخل خودرو، نمایشگر بهینه سازی عملکرد رانندگی و سیستم نظارت بر فشار باد تایر را اضافه کنند.

خریداران Project24 با پشتیبانی مازراتی به پیگیری رویدادها دسترسی خواهند داشت. این جلسات منحصرا برای مشتریان این مدل محدود خواهد بود.

برای بحث درباره MC20، این قسمت را ببینید جست و خیز درباره ماشین ها:منبع