مرسدس CLE کانورتیبل اسپید بسیار شبیه SL رودستر

تفاوت‌های بیشتری را می‌توان در جلو مشاهده کرد، جایی که چراغ‌های جلو، در حالی که شکل مشابهی دارند، طراحی کلی یکسانی ندارند. همین داستان در مورد جلوپنجره رادیاتور است که در این مورد الگوی جالبی با شکلی شبیه به نشان شرکت آلمانی دارد. بسته به سطح تریم و موتور زیر کاپوت، چند طرح جلوپنجره متفاوت وجود خواهد داشت.

خانواده CLE در مجموع جایگزین چهار وسیله نقلیه – کلاس E و کلاس C در انواع کوپه و کابریولت خواهد شد، که به این معنی است که اندازه خودروی جدید چیزی در بین محصولات خروجی خواهد بود. از سوی دیگر، CLE کانورتیبل به اندازه SL به شدت پایین روی زمین قرار نمی گیرد، زیرا تمرکز آن بر راحتی است تا عملکرد خالص.منبع

کلاس CLE در هر دو نسخه کوپه و کانورتیبل بر روی پلت فرم MRA-2 این خودروساز که در زیر پوست کلاس C فعلی نیز وجود دارد، سوار خواهد شد. سخت افزار مدل های دو در با C مشترک خواهد بود که می تواند شامل تریم AMG C63 با موتور 2.0 لیتری توربو برقی نیز باشد. اگر واقعاً اینطور باشد، انتظار داریم خروجی آن مشابه C63 جدید 670 اسب بخار (500 کیلووات) و 553 پوند فوت (750 نیوتن متر) گشتاور باشد.

مرسدس بنز بالاخره آماده است تا نمونه های بیشتری از اولین کلاس CLE را در قالب کانورتیبل به ما نشان دهد. آنچه در گالری زیر می بینید، عکس های رسمی مطبوعاتی نیست، بلکه عکس های جاسوسی است که اوایل امروز توسط جاسوسان ما در آلمان گرفته شده است. بدیهی است که این محصول نهایی و کامل نیست، اگرچه بسیار بیشتر از خودروهای آزمایشی قبلی به ما نشان می دهد.

عکس جاسوسی جدید Mercedes CLE Convertible

استتار سنگین بالاخره از بین رفت و می‌توانیم نگاهی به شکل و مشخصات کلی خودرو بیندازیم. با دیده شدن CLE Coupe در چندین موقعیت، چیزها در اینجا چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند، اما جزئیاتی وجود دارد که ارزش اشاره کردن دارد. اول و مهمتر از همه، شباهت های آشکاری با SL رودستر وجود دارد، اما باز هم، این نباید تعجب آور باشد.