نمونه اولیه پورشه 718 باکستر برقی برای اولین بار کشف شد

اگر از طرفداران سری فعلی 718 هستید، خبر خوب است. با وجود حذف کامل موتور احتراق داخلی، نسل بعدی خودروی اسپورت پورشه نسبت موتور وسط خود را حفظ خواهد کرد. این خودرو همچنین به شدت از کانسپت پورشه Mission R برای طراحی استفاده می‌کند، که در قسمت جلویی که چراغ‌های باریک و مستطیلی شکل در آن قرار دارند قابل توجه است. ورودی‌های هوای بزرگ بر روی فاسیای پایینی غالب است، اگرچه می‌توانیم ببینیم که آنها در پشت میله‌های افقی بسته شده‌اند.

نسل بعدی پورشه 718 باکستر و کیمن فقط الکتریکی خواهند بود. نمونه اولیه مشکی ثبت شده در این تصاویر جاسوسی نشان دهنده اولین نگاه ما به این است که Boxster جدید با سقف نرم چگونه خواهد بود.

عکس جاسوسی نمای جانبی Porsche 718 Boxster EV

بدیهی است که ما به یک نمونه اولیه بسیار خشن نگاه می کنیم که حتی ممکن است یک قاطر آزمایشی باشد که از پنل های بیرونی غده ای پوشیده شده است. با این حال، پورشه اقداماتی را برای پنهان کردن خطوط بدنه خاص، به ویژه در اطراف چراغ ها و فاسیا انجام می دهد. این امکان وجود دارد که این مناطق قبل از اینکه مدل تولیدی فاش شود، تغییرات قابل توجهی دریافت کنند.

پورشه قبلاً نسل بعدی Boxster و Cayman را برای سال 2025 تأیید کرده است. انتظار می رود در سال 2023 معرفی شود و تولید آن در اواخر سال 2024 آغاز شود.

ورودی‌های جانبی آشنا جلوی چرخ‌های عقب نیز بسته هستند. و اگر این شواهد کافی برای خودروی الکتریکی بودن این خودرو نیست، فاسیای عقب آن را مهر و موم می کند. خروجی اگزوز مرکزی به وضوح جعلی است و هیچ لوله قابل تشخیص دیگری در این نمونه اولیه قابل مشاهده نیست.

718 باکستر برقی چقدر قدرت خواهد داشت؟ این هنوز ناشناخته است، اگرچه کانسپت Mission R کمتر از 1073 اسب بخار (800 کیلووات) با موتورهای جلو و عقب کار می کرد. چنین نیرویی تقریباً مطمئناً به تولید نخواهد رسید، اما می توان گفت که مدل جدید بسیار سریع خواهد بود.

زمانی که این اتفاق بیفتد، انتظار داریم یک خودروی برقی سوار بر معماری Premium Platform Electric (PPE) در حال توسعه با آئودی باشیم. پورشه قبلاً این موضوع را تأیید کرده و گفته است که پلت فرم فعلی 718 در انتقال به قدرت الکتریکی به “مصالحات بیش از حد” نیاز دارد. مدل کاملاً جدید بسته باتری خود را کم مصرف خواهد کرد که بین محورهای جلو و عقب قرار گرفته است تا تعادل موتور وسط و توزیع وزن را حفظ کند. ما انتظار داریم یک نسخه تک موتوره که به چرخ های عقب نیرو می دهد، و در ابتدا برای Boxster/Cayman، یک گزینه دو موتوره برای تمام چرخ متحرک ارائه خواهد شد.

عکس جاسوسی نمای جانبی Porsche 718 Boxster EV