هایپرکار Nio EP9 EV تبدیل به یک ماشین هنری پر زرق و برق می شود که نمی توانید رانندگی کنید

ماشین هنری Nio EP9

نسخه رنگارنگی که در اینجا می‌بینید یکی از آنهاست، اما نسخه‌ای نیست که دورهای چرخشی را در یک مسیر ببینید. این یک نقش جدید به عنوان یک ماشین هنری به عهده گرفته است که توسط یک هنرمند بریتانیایی به نام Ornamental Conifer نقاشی شده است. نام واقعی این هنرمند Nicolai Sclater است و او مجموعه‌ای از پروژه‌های مرتبط با ورزش‌های موتوری دارد. این Nio از جمله آنهاست که توسط هنرمند با رنگ های جسورانه و اسکریپت با تم گرافیتی نقاشی شده است. این خودرو اخیراً از طریق Bonhams به حراج گذاشته شد، اگرچه قیمت پیشنهادی 550,000 دلار بدون برآورده شدن ذخایر تعیین شد.

از آخرین باری که درباره Nio EP9 صحبت کردیم یک دقیقه می گذرد. برای تازه کردن حافظه شما، این هایپرکار الکتریکی در سال 2017 با پیمودن پیست نوربرگ رینگ در 6 دقیقه و 45.9 ثانیه برای مدت کوتاهی دنیای خودرو را شگفت زده کرد. از آن زمان خودروهای تولیدی سریع‌تر پیش رفته‌اند، اما مبادا فراموش کنیم، EP9 یک ماشین قانونی جاده‌ای نیست. پس از آن فلش در تابه، شرکت خودروهای برقی پیشنهادات اصلی را دنبال کرد، اما هنوز هم برنامه‌هایی برای ساخت 16 EP9 در مجموع وجود دارد.

طبق لیست حراج، این خودروی خاص در چندین پیست مسابقه در سراسر جهان فعالیت داشته است. EP9 به طور معمول با چهار موتور الکتریکی – یکی در هر چرخ – مجهز است که در مجموع خروجی بیش از 1300 اسب بخار را تولید می کند. با چنین قدرتی در طراحی الهام گرفته از مسابقه، EP9 هم در یک خط مستقیم و هم در گوشه ها سریع است. شتاب 0 تا 60 مایل در ساعت در حدود 2.5 ثانیه اتفاق می افتد، حداکثر سرعت آن 194 مایل در ساعت است و با 3 گرم نیروی رو به پایین به جاده می چسبد.