ولوو EX90 داشبورد با دو صفحه نمایش، طراحی مینیمالیستی را نشان می دهد


ولوو EX90 به‌عنوان پرچم‌دار جدید این برند در 9 نوامبر رونمایی خواهد شد. این خودروساز از شاسی‌بلند برقی جدید استفاده می‌کند و جزئیات فناوری‌های مختلفی را که قصد دارد در این مدل قرار دهد، ارائه می‌کند. مرکز این تجربه داشبورد است که ولوو به طور رسمی از آن خبر داده است.

این اولین نگاه ما به داشبورد ولوو نیست. تصاویر ثبت اختراع منتشر شده طراحی را نشان می دهد و با محصول واقعی مطابقت دارد. این صفحه نمایش کوچکی در جلوی راننده دارد که اطلاعات مربوطه مانند سرعت، برد و مسیرها را نمایش می دهد. یک صفحه وسط بزرگتر دسترسی به سیستم ناوبری، رسانه، تلفن و کنترل خودرو را فراهم می کند. صفحه نمایش متنی است و در هنگام پارک کردن، رانندگی یا تماس تلفنی تغییر می کند.

ولوو می‌گوید این صفحه‌نمایش‌ها برای ایجاد اعتماد بین راننده و وسیله نقلیه حیاتی خواهند بود، به‌ویژه زمانی که خودروها کارکردهای مختلف رانندگی را به عهده می‌گیرند. خودروساز می خواهد این صفحه نمایش ها “به جای ایجاد حواس پرتی یا سردرگمی بیشتر، زندگی شما را آسان تر و ایمن تر کنند.” صفحه نمایش ها اطلاعات مرتبط و متنی را به روشی ساده ارائه می دهند که به راننده اطلاع می دهد که خودرو از آنها چه انتظاری دارد.

این اولین نگاه ما به فضای داخلی نیست. هفته گذشته، این خودروساز با توجه به اینکه اعلام کرد تا جایی که ممکن است از مواد پایدار استفاده خواهد کرد، صندلی‌ها و تزئینات داشبورد را به زبان آورد. EX90 همچنین حاوی حدود 110 پوند (50 کیلوگرم) مواد زیستی و پلاستیک های بازیافتی خواهد بود. این شرکت همچنین رادار را در داخل کابین قرار می دهد تا کودکان خوابیده و حیوانات خانگی را که به طور تصادفی در داخل وسیله نقلیه رها شده اند شناسایی کند.

در خارج، ولوو دارای تعداد زیادی سنسور است که با حسگرهای داخلی کار می کنند تا راننده را بهتر درک کنند. نمای بیرونی دارای دوربین، لیزر، رادار و سنسورهای اولتراسونیک است. ولوو نرم‌افزار داخلی دارد که همه چیز را اجرا می‌کند، همه داده‌ها را از داخل و خارج خودرو جمع‌آوری می‌کند تا اطمینان حاصل شود که راننده توجه دارد و رانندگی ایمن دارد.

ما تمام جزئیات و نگاهی کامل به EX90 را در 9 نوامبر دریافت خواهیم کرد. طراحی SUV از فرمول آشنای XC90 دور نخواهد شد، اما تمرکز اصلی روی فناوری زیربنایی و پیشرانه تمام الکتریکی خواهد بود. جزئیات مربوط به باتری و موتور(های) همچنان یک راز باقی مانده است.منبع