7 ماشین سیاه Vantablack و Musuo: در آغوش تاریکی


چیزی غیرقابل انکار جالب، و همچنین کمی شوم، در مورد یک خودروی سیاه رنگ که در جاده در حال حرکت است، به خصوص در شهری در شب که نور می تواند از بدنه خودرو پخش شود، وجود دارد. شگفتی‌های شیمی مدرن به این معنی است که اکنون می‌توان با جذب تقریباً 99 درصد نور، ماشینی سیاه‌تر داشت.

وقتی از رنگ‌هایی مانند Vantablack و Musou Black استفاده می‌کنید، بدنه خودرو حتی از ظاهر مات فراتر می‌رود. آنها در جاده تقریبا غیر واقعی به نظر می رسند، زیرا حتی در زیر نورهای روشن، بر خلاف هر چیز دیگری در جهان که ما به دیدن آن عادت کرده ایم، به نظر نمی رسد چیزی را به عقب منعکس کنند.

تفاوت در چیست

با توجه به این رنگ ها، Vantablack تا 99.96 درصد نور را جذب می کند. این از این دو رنگ نادرتر است زیرا سازنده Surrey Nanosystems قبل از عرضه آن از مشتریان درخواست قیمت فروش می کند.

Musou Black تا 99.4 درصد نور را جذب می کند. KoPro، سازنده آن، بطری های رنگ اکریلیک را به قیمت 2500 ین (18.20 دلار) برای یک بطری 100 میلی لیتری می فروشد. نسخه هایی نیز به صورت ورقه های چسبنده و پارچه موجود است.

پورشه 911 توربو

ویدیوی پورشه 911 توربو در Musou Black در وب منتشر شد و توجه زیادی را به خود جلب کرد. گیره میزان آمادگی لازم برای اعمال این رنگ را نشان می دهد. در پایان راننده ماشین را به جاده می برد. در طول روز، غیر واقعی به نظر می رسد. در شب، ظاهر خودرو حتی مبهم‌تر می‌شود زیرا چشم شما انتظار دارد چراغ‌های توکیو از بدنه بتابد.

فراری SF90

این فراری SF90 رمز و راز بسیار بزرگتری را ارائه می دهد. علیرغم نام ویدیو، ما فکر نمی کنیم که این در واقع Vantablack باشد. اول، سازنده Surrey Nanosystems معمولاً به عموم مردم نمی فروشد. همچنین، رنگ به اندازه کافی سیاه به نظر نمی رسد. به عنوان یک جایگزین، این خودرو ممکن است دارای رنگ Musou Black یا پوششی باشد که از KoPro در دسترس است.

میتسوبیشی لنسر Evolution

این میتسوبیشی لنسر اوولوشن فوق العاده خاص است. ما اولین بار آن را در ویدیوی زیر دیدیم که ماشین یک پوشش رنگ Musou Black را دریافت کرد. نتیجه اولیه چشمگیر بود.

همان نقاش سپس با استفاده از یک پوشش HyperShift در بالای Musou Black جلوتر رفت. انجام آن نیز آسان نبود. این فرآیند مستلزم ترکیب لایه تغییر رنگ با نازک کننده نفتا و سپس انتظار برای حل شدن نفتا بود. نتیجه نهایی یک پایان درخشان با ته رنگ بنفش بود که واقعاً تمیز به نظر می رسید.

BMW X6 Vantablack

اینجا تنها خودرویی است که به طور قطع می توان گفت رنگ وانتبلک دارد. بی ام و در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2019 از این X6 در رنگ فوق مشکی رونمایی کرد. سپس، به هر دلیلی، شرکت کراس اوور را در اتاقی پر از چراغ های نئونی به نمایش گذاشت. متأسفانه، این روش ارائه، درک میزان تیره بودن بدن را دشوارتر کرد.

عکس های مطبوعاتی در گالری زیر ایده بهتری از ظاهر این X6 ارائه می دهند. ویدیویی در اینستاگرام نیز وجود داشت که آن را در حال حرکت نشان می‌داد تا نشان دهد چگونه این کراس اوور در دنیای واقعی ظاهر شد.

سوبارو WRX

نقاش سفارشی خودرو Stillbruch Lack از Bergheim، آلمان، Musou Black را روی یک سوبارو WRX اعمال کرد. رنگ تیره واقعا باعث می شود عناصری مانند چراغ ها و نشان قرمز از بدنه بیرون بیایند.

دایهاتسو آترای

این خودروی Daihatsu Atrai kei فوق‌العاده مشکی است، اما این خودرو رنگ‌آمیزی ندارد. در عوض، بدنه دارای پوششی از مواد Fineshut Kiwami KoPro است. تا 99.905 درصد نور بصری را جذب می کند که بیشتر از Musou Black است اما کمتر از Vantablack است. این شرکت قطعه‌ای به ابعاد ۱۹۰ میلی‌متر در ۵۳ میلی‌متر را به قیمت ۲۳۰۰ ین (۱۷ دلار) یا یک قطعه ۴۸۰ میلی‌متری در ۲۸۰ میلی‌متر را به قیمت ۱۲،۰۰۰ ین (۸۷ دلار) می‌فروشد.

لادا

فرض کنید نمی توانید رنگ Musou Black یا Vantablack را بدست آورید. افرادی از کانال YouTube Garage 54 سعی کردند نسخه خود را بسازند و آن را روی یک لادا اعمال کردند. این وسیله نقلیه به وضوح به تیرگی سایر موارد در این لیست نبود، اما تلاش جالبی بود.

برای ساختن چنین رنگ مشکی در خانه، کانال گرد و غبار ریز کربن سیاه ایجاد کرد و سپس آن را با یک پوشش شفاف مخلوط کرد تا مواد را روی بدنه خودرو اعمال کند.

منبع